Olkusz

Kontynuując świąteczną tradycję, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu, również w tym roku, otulili wszystkich świąteczną magią. Mimo niesprzyjających warunków pandemicznych, tegoroczne jasełka odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, z udziałem wielu zaproszonych gości, rodziców uczniów oraz przyjaciół Szkoły, a to wszystko „Pod Niebem pełnym cudów…”.

Grono pedagogiczne wraz z wychowankami, zaprezentowało opowieść o narodzinach Boga-Człowieka w odniesieniu do tradycji, ale jak zawsze w bardzo oryginalnej interpretacji. Tym razem Świętą Rodzinę odwiedzili nie tylko Aniołowie i Pastuszkowie, ale dzieci i zwierzęta z różnych stron. Każde ze swoimi troskami, pielgrzymowało w intencji miłości bliźniego i lepszego, bardziej przyjaznego im świata. Uczniowie ZSS, po raz kolejny udowodnili, że mimo swych ograniczeń, mają ogromny potencjał i wiele zapału. Całości dopełniły choreografia, kostiumy i dekoracje, przygotowane przez nauczycieli i uczniów z niezwykłą starannością, doskonale ze sobą współgrały, uzupełniały się. Trafnie dobrana muzyka i wizualizacje, dodały magii i dostarczyły wielu przeżyć i wzruszeń. Skłoniły widzów do zadumy, refleksji nad tym co ważne, zwłaszcza w tym wyjątkowym czasie.

Tradycyjnie imprezie towarzyszył finał Powiatowego Konkursu Plastycznego na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną. Laureaci konkursu – uczniowie szkół podstawowych z Powiatu Olkuskiego, otrzymali wspaniałe nagrody. Zaproszeni goście mogli podziwiać nagrodzone prace na wystawie w holu MOK.

Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Olkuskiego. Zaszczyciło nas swoją obecnością wielu wspaniałych gości, m.in.: przedstawiciel Wojewody Małopolskiego, władze lokalne, dyrektorzy szkół, placówek, nasi przyjaciele. Składamy szczególne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowania kierujemy do Przyjaciół ZSS, którzy co roku wspierają nasze działania. Dziękujemy Redakcji Przeglądu Olkuskiego za współpracę medialną oraz sponsorom: Firmie MALBOX, Firmie METALBOX, Firmie Jubilerskiej Pana. M. Cyganka, Państwu A. J. Kasztennym.

ŚWIĄT PEŁNYCH CUDÓW ŻYCZĄ DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE I UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W OLKUSZU

ZSS w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze