28 października odwiedził nas wyjątkowy gość Pan policjant Grzegorz przybliżył nam swój dzień w pracy. Chętnie odpowiadał na wszystkie nasze pytania na przykład o łapaniu przestępców przeprowadzonych śledztwach czy o postępowaniu przy zagubieniu kluczyków od kajdanek.  Kto kiedykolwiek marzył o tym by zostać policjantem? Łapka w górę!

2

Uczniowie mogli poczuć się jak policjanci z krwi i kości przymierzali mundur, kamizelkę kuloodporną, kask policyjny i oglądali wiele innych gadżetów na co dzień pomagających policjantom w ich służbie. Niektórzy byli gotowi by poczuć się jak przestępcy i zostały założone im kajdanki. Cóż za odwaga! Kuba zaprezentował nam tzw. policyjnego „żółwia” czyli kamizelkę ochronną przeciwuderzeniową, kask, nakolanniki i naramiennik wraz z tarczą oraz pałką szturmową. Wzbudził Nasz ogromny podziw-dostał nawet oklaski. Swoją drogą, nikt sobie nie wyobrażał jak taki strój jest ciężki! 

Pan policjant przypomniał nam także wszystkie najpotrzebniejsze informacje służące naszemu bezpieczeństwu na przykład o prawidłowym przechodzeniu po pasach o numerach alarmowych i okolicznościach ich używania , nieufaniu obcym czy konieczności noszenia odblasków wieczorami.  Każdy uczeń dostał w prezencie odblask w kształcie radiowozu policyjnego by być widocznym dla innych użytkowników ruchu drogowego. Dziękujemy Panu Policjantowi za poświęcony nam czas oraz za masę pozytywnych emocji towarzyszących temu spotkaniu! Zapraszamy znów! 

Ewa Szatan/ZSS w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze