zakopane gransk kopia

Wystawa „Polska. Zakopane – Gdańsk rowerem”  i jest kontynuacją dwóch poprzednich wystaw: „Dookoła Polski – wyprawa rowerowa” i „Słowacja. Od Dunaju po Bieszczady rowerem”. Autorem wystawy jest Piotr Witosławski,  absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obecnie pracuje na stanowisku wykładowcy. W 2009 roku obronił doktorat, w którym fotografia była tematem przewodnim. Zajmuje się fotografią wydawniczą, jego zdjęcia opublikowano w kilkunastu autorskich albumach. Plonem licznych  podróży Piotra Witosławskiego są wystawy indywidualne. Poza fotografią pasjonuje się wyprawami w góry. W olkuskiej Bibliotece prezentowano już kilkanaście wystaw autorstwa Piotra Witosławskiego.
„Prezentowane na obecnej wystawie zdjęcia zostały wykonane kompaktowym aparatem cyfrowym mieszczącym się w kieszeni (chodziło o zminimalizowanie wagi) będąc wyborem spośród 440 ujęć. Fotografie nie były obrabiane komputerowo i są pełnymi kadrami zarejestrowanymi przez aparat fotograficzny.    

Celem wyjazdu było połączenie dwóch różnych geograficznie, znajdujących się po przeciwstawnych częściach kraju rejonów: gór i morza. Z jednej strony Tatry – najwyższe pasmo górskie w Polsce z drugiej Bałtyk. Trasę pokonałem sam, na przejechanie całości potrzebowałem 9 dni. Jechałem polskim rowerem, którego wiek oceniam na jakieś 40 lat. Nocowałem na campingach pod namiotem (który wiozłem ze sobą w sakwach rowerowych) lub „na dziko” jeśli akurat w okolicy do której dojechałem nie było pola namiotowego. Całość wyposażenia wiozłem ze sobą, po drodze uzupełniałem na bieżąco zapasy żywności. Przejazd nie miał charakteru sportowego tylko turystyczno – krajoznawczy. Starałem się wybierać boczne drogi lub ścieżki rowerowe”. (Piotr Witosławski)

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o