8

Akademia Auto Świat jako Nowoczesna Sieć Nauki Jazdy w dniach 14-18.03.2016 organizuje ogólnopolską kampanię edukacyjną skierowaną do młodych ludzi w szkołach średnich i wyższych pod hasłem „JestemAutoAsertywny – nigdy nie prowadzę pod wpływem…pasażerów”. Celem tej akcji jest uświadomienie młodzieży wpływu pasażera na sposób prowadzenia samochodu. Wiele w mediach się mówi o wpływie alkoholu, środków odurzających, natomiast nikt głośno się nie wypowiada na temat wpływu pasażerów, który często ma bardzo negatywne działanie. Prawo jazdy to nie tylko wolność i niezależność, ale przede wszystkim odpowiedzialność za siebie, pasażerów i innych uczestników dróg.

1

Na terenie Olkusza, gdzie działa Akademia Auto Świat OSK „MAAGII” takie działania edukacyjne były prowadzone w Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu. Uczniowie przez 2 dni mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega asertywne zachowanie kierowcy i pasażera, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą uleganie presji osoby siedzącej obok oraz jak prawidłowo zareagować w konkretnej sytuacji. Młodzież z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu brali czynny udział w warsztatach poświęconych Auto Asertywności, dzięki czemu dowiedzieli się jak „przeżyć” z niesfornym pasażerem lub młodym kierowcą, którego często gubi brawura.

7

Pasażerowie w samochodzie zazwyczaj nie są świadomi wpływu, jaki mogą wywierać na kierowcę, dlatego właśnie Akademia Auto Świat, która dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa na drogach podjęła się prowadzenia kampanii promującej asertywne zachowania w samochodzie.

Akademia Auto Świat

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze