rajd buwowno wrzesien

Już 10 września ze stadionu w Bukownie na trasę wyjadą uczestnicy XV Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który co roku na start ściąga ponad 800 miłośników jednośladów. Tym razem organizatorzy przygotowali trasę na dystansie 14 kilometrów. Trwają zapisy do przejazdu w tym barwnym peletonie.

– Jak zwykle impreza ma charakter rekreacyjny i została przygotowana z myślą o całych rodzinach. Uczestnicy przy zapisach otrzymają koszulki, w których wezmą udział w rajdzie. Jest ich osiemset – zapewnia Grażyna Kowina-Świderek, kierownik największego w okolicy rowerowego wydarzenia.

Trasa rajdu prowadzi od miejskiego stadionu, przez ul. ks. Zelka, Mostową, dookoła piaskowni przez Przeń i Bór Biskupi. Powrót obwodnicą, ponownie Mostową i ks. Zelka. Jest więc gwarancja, że podczas jazdy uczestnicy imprezy zahaczą o najpiękniejsze zakątki Bukowna. Ponadto nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwać będą służby mundurowe. – Trasa będzie zamknięta i zabezpieczona przez policję oraz straż pożarną. Oczywiście w razie potrzeby zapewniamy także opiekę medyczną – dodaje Grażyna Kowina-Świderek.

Wszyscy uczestnicy po dotarciu do mety mają zapewniony gorący posiłek. Ponadto przygotowano konkursy, w których nagrodami głównymi będą rowery górskie.

Każdego roku na starcie bukowieńskiego rajdu melduje się ponad 800 osób. Nie inaczej będzie i w drugą niedzielę września, tym bardziej, że Rodzinny Rajd doczekał się swojego jubileuszu. Jego XV edycja ma być jeszcze lepsza od poprzednich, a chęć udziału w nim zgłosiło wiele osób z życia publicznego. Z pewnością nie zabraknie też stałych bywalców.

Projekt Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Patronat Honorowy nad przejazdem rowerzystów objął Marszałek Jacek Krupa.

Zapisy internetowe na www.rajdbukowno.pl bądź tez w dniu rajdu, w niedzielę 10 września w godzinach 13:00 – 15:00 na stadionie MOSiR. W razie niesprzyjającej pogody, impreza zostanie przełożona o tydzień, tj. na 17 września br.

rajd bukowno mapka

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze