oyama jura1

Olkuscy karatecy powoli kończą sezon. Od dziewięciu lat ważnym punktem w kalendarzu imprez organizowanych przez Jurajski Klub Oyama Karate są Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna rywalizacja w hali MOSiR-u, na ul. Wiejską sprowadziła blisko dwustu młodych zawodników tej japońskiej sztuki walki.

Przez kilka godzin na matach prezentowali się członkowie dziesięciu różnych klubów, m.in. z Sosnowca, Krakowa, Brzeszcz, Bochni, Proszowic czy Milówki. Mocną obsadę mistrzostw stanowili ponadto karatecy z Olkusza, trenujący od lat pod okiem sensei Kazimierza Skalniaka i jego współpracowników.

– To były dla nas bardzo udane Mistrzostwa, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym – cieszy się założyciel Jurajskiego Klubu Oyama Karate. – Swoją obecnością zaszczyciła nas posłanka Lidia Gądek i burmistrz Roman Piaśnik, który był honorowym patronem imprezy. Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów, a zawodnikom gratuluję zdobytych medali i podjęcia wyzwania – dodaje sensei Skalniak.

IX Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate odbywały się w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich była Kata, a więc walka z wyimaginowanym przeciwnikiem. Następnie sędziowie zaprosili do udziału w Oyama Kabudo Kata, czyli po prostu do walki z wymyślonym przeciwnikiem przy użyciu broni, a turniejową rywalizację uzupełniła Makiwara, a więc techniki ręczne i nożne z użyciem tarczy. Całe zawody przeprowadzono systemem punktowym i pucharowym na chorągiewki. Zawodnicy walczyli jednocześnie na trzech polach prezentacji. – Poziom współzawodnictwa sportowego stał na naprawdę wysokim poziomie. To dodatkowy atut naszej imprezy – podkreśla Kazimierz Skalniak.

Po kilku godzinach emocji zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia. Na podium stanęli najlepsi z młodych karateków, a inni już teraz snują plany na kolejne tygodnie i miesiące treningu, aby w następnych jubileuszowych – bo dziesiątych – Mistrzostwach Jury wypaść jeszcze lepiej i utrzeć nosa tegorocznym triumfatorom. Nagrody i medale zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych wręczali: shihan Paweł Pajdak, shihan Ryszard Żółty oraz dyrektor olkuskiego MOSiR-u Dariusz Murawski.

Zaproszeni goście niemal jednogłośnie docenili trud włożony w organizację zawodów. Nie przypadkowo Jurajski Klub Oyama stawia się za wzór pracy z młodzieżą i przykład klubu, który w organizacji podobnych imprez w swojej profesji nie ma sobie równych.

Ostatnie Mistrzostwa dofinansował Zarząd Jurajskiego Klubu Oyama Karate. Ponadto zawody wsparli: Agnieszka Szwagierczak – Agencja Ubezpieczeniowa, Jakub Grzanka – sklep internetowy Oximowycieraczki.pl, Anna Zarzyńska i Piotr Świechowski – Fundacja Nowa Przystań w Krakowie, Marida Zoń i Teresa Stach – Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu.

Patronem medialnym imprezy był Przegląd Olkuski.

Fot. Jurajski Klub Oyama Karate

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze