Olkusz

Zrobiły to! I to w sposób zasługujący na uznanie! Podopieczne Patrycji Głąbik z rocznika 2004 i 2005 wygrały zmagania w Małopolskiej Lidze Juniorek Młodszych z kompletem punktów! 10 spotkań, 30 oczek na koncie i do tego imponujący bilans bramkowy 354:203 (+151). Ostatnim przystankiem w drodze do 1/16 Finałów Mistrzostw Polski był Tarnów. Młode Lwice w meczu z zespołem Tomasza Śmieszka potwierdziły wszystkie swoje atuty, wygrywając różnicą aż 18 trafień!

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziów trenerka Głąbik mówiła: – W Tarnowie nigdy nie jest łatwo. Musimy zagrać w pełni skoncentrowane. Wiemy o co gramy, a każdy sprawdzian przed mistrzostwami traktujemy bardzo poważnie. W słowach trenerki było pewnie trochę kurtuazji, ale i dużego szacunku do rywala, z którym w listopadzie ubiegłego roku olkuszanki wygrały we własnej hali 35:21. Rewanż wypadł jeszcze efektowniej, a że tarnowianki również chciały w jak najlepszym stylu pożegnać się z sezonem zasadniczym, to obie drużyny stworzyły świetne widowisko, w którym padło aż 78 goli!

Od samego początku Młode Lwicy narzuciły swój styl gry, szybko obejmując prowadzenie. Bramki Wiktorii Kozyry, Karoliny Herian i Oliwii Bartusik były tylko wstępem do strzeleckiej kanonady. Gole padały w hurtowych ilościach, tyle tylko, że na bramkę gospodyń olkuszanki zazwyczaj odpowiadały dwoma. Tym sposobem ich przewaga zaczęła systematycznie rosnąć. W takich okolicznościach i mając dodatkowo w pamięci ostatni ligowy występ w sezonie 2020/2021 na parkiecie po stronie SPR-u zaczęły się meldować coraz to nowe zawodniczki. Rotowanie składem nie wpłynęło na zmianę boiskowych wydarzeń. Młode Lwice nadal kontrolowały ich przebieg, poprawiając swoje indywidualne konta. Do przerwy na tablicy wyników 15:27, a najskuteczniejszą zawodniczką po stronie gości była Vanessa Nowak, autorka pięciu trafień w pierwszych dwóch kwadransach.

Po zmianie stron kanonada trwała w najlepsze. Tarnowianki wzorem pierwszej odsłony 15 razy znalazły sposób na Emilię Januszek, a olkuszanki choć wcale nie musiały, to jednak ponownie okazały się skuteczniejsze od miejscowych. 21 trafień to zasługa wszystkich zawodniczek wpisanych do protokołu, oprócz wspomnianej wyżej bramkarki Januszek. Zakończenie z przytupem, godne mistrzowskiego sezonu, który już niebawem będzie miał drugą, dużo trudniejszą część, związaną z rywalizacją w turniejach decydujących o krajowym czempionacie.

Ponownie cały zespół Młodych Lwic zasłużył na pochwały. Nie sposób jednak nie wrócić do Vanessy Nowak, która do „piątki” sprzed przerwy dorzuciła jeszcze „dwójkę” po wznowieniu i z szczęśliwą „siódemką” wojewódzką kampanię zamknęła z 66 golami, co zapewniło Jej status najskuteczniejszej piłkarki w olkuskiej „Jedynce” i zarazem 3. miejsce w ogólnej klasyfikacji strzelczyń, którą zdominowała… Zuzanna Pawłowska – olkuszanka z SPR-u II. Bramkowe podium wśród Młodych Lwic 04/05 uzupełniają Nikola Sołościuk (59 bramek) i Wiktoria Kozyra (49 trafień). Całe trio plasuje się czołowej dziesiątce małopolskich strzelczyń, a ich zespół z dużym rozmachem sięgnął po wojewódzki tytuł. W nagrodę, w poświąteczny weekend olkuszanki w roli gospodyń turnieju zagrają w ramach 1/16 Mistrzostw Polski, gdzie za rywalki będą miały swoje rówieśniczki z Legnicy, Dobrzenia Wielkiego i… o tym już niebawem zadecydują władze ZPRP.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH

MKS PM Tarnów – SPR Olkusz 30:48 (15:27)

MKS: Janas – A. Leśniak (7), Adamczyk (6), Kopciuch (4), M. Leśniak (3), Czapla (3), Klich (2), N. Nowak (1), Kasprzykowska (1), J. Leśniak (1), Hołda (1), Wentrych (1).

SPR: Januszek – V. Nowak (7), Kozyra (5), Sołościuk (5), Basara (5), Stach (5), Błaszczykiewicz (5), Sarota (3), Herian (3), Bartusik (2), Faryńska (2), Polakowska (2), Sawicka (2), Stanisławska (1), Sidor (1), Dubaj (1).

SPR Olkusz (PK)

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o