kronika policyjna

Ukradł narzędzia za 5 tysięcy złotych
6 lutego 2015 roku na terenie jednego z zakładów w Wolbromiu nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do szafek narzędziowych i ukradł narzędzia ślusarskie o wartości 5 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się wolbromscy policjanci.

 

Wandal zatrzymany
10 lutego 2015 roku policjanci z Klucz ustalili i zatrzymali sprawcę wybicia szyby w wiacie przystanku w Jaroszowcu przy ulicy Kolejowej. Zatrzymany to 40-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna przyznał się do zniszczenia wiaty. Wkrótce usłyszy zarzut zniszczenia mienia.

Kradzież samochodu
Tego samego dnia w Olkuszu na ulicy Kosynierów skradziono samochód osobowy marki Audi A 6 na szkodę mieszkańca Olkusza. Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy tej kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Policyjna akcja Truck i Bus
12 lutego policjanci z olkuskiej drogówki w ramach akcji „TRUCK i BUS” na terenie powiatu Przeprowadzili wzmożone kontrole stanu technicznego pojazdów ciężarowych, autobusów i busów. Szczególną uwagę zwracali przypadki łamania prawa popełniane przez kierujących tego typu pojazdami.

Podczas trwania całodziennej akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na obowiązek stosowania się przez kierujących do znaków i sygnałów drogowych, w tym ograniczenia prędkości. Równie dokładnie sprawdzane były: trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, praca tachografu (urządzenia wskazującego przejechaną przez pojazd drogę, jego chwilową prędkość, jak również tzw. aktywność kierowcy, czyli okresy jego pracy i odpoczynku).

Policjanci skontrolowali 106 pojazdów, w tym 5 autobusów i 79 pojazdów ciężarowych. W trakcie kontroli ujawnili popełnienie znacznej ilości wykroczeń: 62 przypadki przekroczenia prędkości, 10 przypadków naruszeń związanych ze stanem technicznym, w tym 1 pojazd nie dopuszczony do ruchu.

Dla 87 kierowców kontrole zakończyły się mandatami, 3 przewoźników w związku z ujawnieniem drobnych nieprawidłowości zostało pouczonych a na 1 kierującego sporządzony zostanie wniosek o ukaranie. W pięciu przypadkach zatrzymali dowód rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu.

Zatrzymanie 19-latka
Policjanci z Klucz zatrzymali 19-latka podejrzanego o przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Młody mężczyzna zaatakował nożem konkubenta swojej matki. W ostatni weekend dyżurny olkuskiej policji otrzymał informację ze szpitala, z której wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Klucz doszło do ugodzenia nożem. Na miejscu mundurowi ustalili, że 19-latek podczas kłótni z partnerem matki, dźgnął go dwukrotnie nożem. Młody mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.16 lutego 2015 roku usłyszał zarzut z art. 157§1 kodeksu karnego czyli uszkodzenia ciała. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o