oyama_gz1

18. czerwca w Krakowie Dorota Skalniak zdała egzamin na 2 kyu (brązowy pas). Do egzaminu przygotował ją sensei Kazimierz Skalniak 3 Dan. Ogólnopolski egzamin przeprowadził Hanshi Jan Dyduch 8 Dan. Dorota po ponad godzinnym dynamicznym egzaminie technicznym, zdanym w ładnym stylu i po krótkiej przerwie przystąpiła do testu z Kumite (Walki). Dzielnie wytrzymała trudy tego wymagającego testu -10 walk po 2 minuty ze zmieniającymi się sparing partnerami.

oyama_egz2

Obawy i emocje przed egzaminem były ogromne, ale jak to w życiu bywa, strach ma wielkie oczy. Mimo ogromnego zmęczenia radość z nadanego stopnia dodała determinacji w dążeniu do czarnego pasa. – Przygoda Doroty z karate rozpoczęła się już w wieku trzech lat, a nawet jako niemowlę czasami spędzała wieczory ze mną na treningach w Olkuszu. Z dużą pasją naśladowała mnie podczas przygotowań na stopnie mistrzowskie. Moja druga córka Kinga (3 kyu) jest brązową medalistką Mistrzostw Polski i finalistką Mistrzostw Europy w Estonii – mówi Kazimierz Skalniak.

20. czerwca w Olkuszu odbył się egzamin na stopnie uczniowskie „kyu”, a egzamin przeprowadził sensei Kazimierz Skalniak 3 Dan. Do egzaminu przystąpiło ponad 30 zawodników. Ta świetna grupa młodych karateków z powiatu olkuskiego i spoza niego zdała egzamin wyróżniająco.
Wszyscy zrobili ogromne postępy, a większość dzięki pracy nad sobą i poprawieniu swojej sprawności fizycznej, udziale w różnych turniejach oraz zdobytym medalom z dużą dojrzałością i pewnością siebie podeszła do kolejnego sprawdzianu. Rywalizacja z kolegami z innych klubów nauczyła ich koncentracji i skupienia, podniosła samoocenę, dała większą wiarę w siebie i swoje umiejętności.

oyama_egz3Wyróżnieni zawodnicy:
10 kyu – Olgierd Sikorski , Zosia Domagała
9 S – Gabriel Wolnicki, Michał Pławny, Waldemar Pęgiel, Kamil Kalembka, Mateusz Staszel
8 J – Krzysztof Świątek, Mateusz Chmielewski, Kamil Maj, Marcin Izdebski
8 S – Kinga Kowal
7 J – Grzegorz Furgaliński, Alicja Milej, Weronika Furman, Szymon Sumera, Jakub Soborski, Paweł Kamiński
7 S – Mikołaj Renkiewicz
6 J – Miłosz Milej
6 S – Karolina Szwagierczak
5 J – Hubert Kubik, Agata Juszczak, Konrad Wrona
5 S – Norbert Szwagierczak
3 S – Kinga Skalniak

– Gratuluję sukcesów sportowych, życzę przyjemnych, bezpiecznych wakacji, a wszystkim, którzy będą mieli ochotę na wakacyjny trening, zapraszam w lipcu i sierpniu do MOSiR-u w Olkuszu w poniedziałki i środy od godz. 17.45 – dodaje Kazimierz Skalniak.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Papa Racji
Papa Racji
12 lat temu

A może by tak wpuścić na chwilę kilku karateków do Urzędu Miasta i Gminy Olkusz? 😉