olkusz bogatszy o 3 czarne pasy1

W dniach 15-16 października 2016 r., w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com-Zone, w Krakowie odbyło się XVI Międzynarodowe Seminarium OYAMA IKF z okazji XXV LECIA OYAMA KARATE W POLSCE  (1991-2016).

W dwudniowym egzaminie mistrzowskim udział wzięło blisko 270 instruktorów i zawodników głównie z Polski oraz z Rosji, Niemiec, Danii, Węgier, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Mityng został zorganizowany przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.
Egzamin prowadził Hanshi Jan Dyduch 8 dan wraz z Shihan Andrzejem Pierzchałą 7 dan i Shihan Pawłem Pajdakiem 6 dan.
W sobotę egzaminowane były osoby do 35 lat, a w niedzielę roczniki starsze. W obydwu grupach, wielogodzinne testy techniczne, obejmowały prezentację wszystkich technik, kombinacji, kihon-kata, zaawansowanych kata oraz układów formalnych z użyciem broni: Bo,Tonfy i Sai.

 

W  części praktycznej- Kumite, kandydaci do stopni mistrzowskich, w szczególności do 1 dana, stoczyli 15 ciężkich walk ,po dwie minuty każda, ze stale zmieniającymi się przeciwnikami. Tradycyjnie były to twarde pojedynki, zmuszające zdających do ogromnego wysiłku i pokonywania swoich słabości.
Kinga Skalniak  i  Dorota Skalniak miały w swojej grupie bardzo silne i doświadzone zawodniczki- Mistrzynie Świata i Europy.Tylko  dzięki świetnemu przygotowaniu , ogromnej pracy wykonanej  w ostatnim roku  zawodniczki Jurajskiego Klubu  sprostały  bardzo wymagającym silnym i doświadczonym zawodniczkom.  .Ambitne dziewczyny pokonały magiczną granicę , zdały  na czarny pas, Dorota po 16 latach trenowania, Kinga po 13, są wśród elity  najlepszych – Sensei OYAMA Karate.

W niedzielę, w godzinach wieczornych, w Hotelu „Santorini” odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy OYAMA Polskiej Federacji Karate, a następnie uroczyste przyjęcie z okazji XXV-lecia Oyama karate w Polsce z udziałem szefów klubów oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy. W czasie spotkania,
Hanshi Jan Dyduch wręczył certyfikaty i pasy na honorowe stopnie mistrzowskie 1 dan. Przyznano pięciu Paniom-żonom szefów ośrodków OYAMA Karate- za ich wieloletni, twórczy i niestrudzony wkład w rozwój Oyama karate w Polsce m.in.Pani Marcie Skalniak .

Wszyscy uczestnicy Zjazdu Związku otrzymali pamiątkowy baner z wizerunkiem Soshu Shigeru Oyamy oraz trzy publikacje wewnątrzorganizacyjne, wydane z okazji XXV-lecia Oyama karate w Polsce /”NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA 1991-2016”, „WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO POLSKIEGO OYAMA KARATE 1992-2016” i „OYAMA PFK. REGULAMINY”/
Gratulujemy osiągniętego sukcesu Sensei Kindze Skalniak  1 dan ,Sensei  Dorocie Skalniak 1 dan,  Sensei Marcie Skalniak  wyjątkowego – zasłużonego  wyróżnienia  a  Sensei Kazimierzowi Skalniakowi 4 dan  świetnego przygotowania  zawodniczek  Jurajskiego Klubu  oraz  mianowania na Licencjonowanego Sędziego Bocznego Kumite i Sędziego Centralnego  Adepta.

Przed nami   Puchar Polski Południowej  w Krakowie 5 listopada   oraz  26 – 27 listopada –  Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Group w Wałbrzychu.
OSU!!!

Jurajski Klub OYAMA Karate

olkusz bogatszy o 3 czarne pasy2
 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
uczeń
uczeń
5 lat temu

Zasłużone wyróżnienie, czarny pas w znakomitych rękach.
Gratulacje !!!