waszeinterwencje

– Dlaczego nasze dzieci nie mają placu zabaw z prawdziwego zdarzenia? – pytają rodzice maluchów z olkuskiego Przedszkola nr 8. Nie ukrywają rozczarowania faktem, że koledzy ich pociech z innych przedszkoli mają do dyspozycji nowe huśtawki i zjeżdżalnie. Władze miasta obiecują, że przy następnych tego typu inwestycjach będą pamiętać o placówce przy ul. Legionów Polskich, a urządzenia do zabawy starają się wymieniać bądź remontować na bieżąco.

– Kilkakrotnie interweniowaliśmy u burmistrza w tej sprawie. Usłyszeliśmy, że nie ma pieniędzy. Ale dlaczego przy innych przedszkolach powstają nowe place zabaw, a my musimy swoje dzieci zaprowadzać na ogólnodostępny plac przy Osieckiej? Przecież płacimy za pobyt w przedszkolu, miesięcznie z całej placówki to jakieś 11 – 12 tys. złotych! Poza hustawkatym są różne programy, z których można otrzymać dotacje na budowę placów zabaw. Czy to jest w porządku, że dyrekcja prosi rodziców o pomoc w zakupie rolet? Czy już na nic nie ma pieniędzy? To porażka władz miasta – oburzają się rodzice.

W tym roku nowe huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele czy piaskownice pojawiły się przy siedmiu szkołach podstawowych.   – Skorzystaliśmy z dofinansowania w ramach programu  „Radosna Szkoła”. Zgodnie z zasadami programu, nowe atrakcje mają służyć maluchom nie tylko podczas zajęć szkolnych, lecz także po nich – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, Jarosław Medyński. W ramach tego programu, współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej,  powstało pięć placów zabaw: przy olkuskich szkołach podstawowych nr 3, 4 i 10 oraz przy placówkach w Zedermanie i Sienicznie. „Radosna Szkoła” została przygotowana z uwagi na sześciolatki, które od września mogą rozpocząć naukę w szkołach.

Poza wymienionymi placami gmina na własny koszt wykonała plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu.  Z nowych huśtawek i piaskownic mogą cieszyć się dzieci w Osieku, gdzie dofinansowanie na plac zabaw uzyskała Lokalna Grupa Działania. Łączny koszt budowy wszystkich placów to 1 mln 300 tys. złotych. – Wszystkie urządzenia nie tylko muszą spełniać surowe normy bezpieczeństwa, ale również cieszyć dzieci. Stąd ważnym kryterium doboru wyposażenia placów zabaw była funkcjonalność i estetyka urządzeń – twierdzi Jarosław Medyński.

Jak zapewniają w magistracie, na terenie miasta i gminy Olkusz jest 40 miejsc, gdzie dzieci mogą się bawić. Miejsca te są zlokalizowane przy placówkach oświatowych oraz w miejscach ogólnodostępnych. Kiedy nowy plac zabaw pojawi się przy Przedszkolu nr 8? – W ubiegłym i w tym roku skupiliśmy się przede wszystkim na szkołach, by skorzystać z dofinansowania. Trudno obiecywać, kiedy dokładnie powstaną nowe place przy przedszkolach, ale podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy starać się, aby takich miejsc dla najmłodszych było jak najwięcej. Wszystko zależy od finansów – dodaje Jarosław Medyński.

16
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
16 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
NIErasowyObservatoreilcusianoLolitaMatyldababka Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dziadek
Dziadek

[quote name=”Matylda”]Panie Dziadku
Wartości wartościami, nie mnie o tym dyskutować na tym forum. Mam dzieciaka w przedszkolu i chcę, żeby był tam plac zabaw, żeby przedszkole było kolorowe, a nie takie jak teraz. Ale my rodzice nie pomalujemy ścian, a władza?????[/quote]

Władza maluje OŁTARZE! 😆 😆 😆

Matylda
Matylda

Panie NIErasowy
nikt sobie nie umyślał placu tam gdzie chce, ale tam gdzie jest jego miejsce. Chodzi nam o pusty plac zabaw który jest przy przedszkolu – plac jest, ale świeci pustkami. Plac przy Osieckiej nie mieści dzieci z calego osiedla. Przedszkole powinno mieć na placu jakieś zabawki i o to tylko nam chodzi.

NIErasowy
NIErasowy

Mam wrażenie, że coby się nie działa w mieście to i tak będzie źle. Nie ma placu zabaw tak gdzie ktoś sobie umyślił – źle, a że kilka kroków dalej jest nowy plac to już nie ważne. Ale przecież nic się nie dzieje, a władza nieudolna…Rasowe zachowanie! Grunt to dobrze ponarzekać! Powiem szczerze, nie che się czytać tych jednakowych wpisów.
A może zamiast wiecznie narzekać, otworzy się szerzej oczy – można wówczas zauważyć zmieniające się otoczenie…

Matylda
Matylda

Panie Dziadku
Wartości wartościami, nie mnie o tym dyskutować na tym forum. Mam dzieciaka w przedszkolu i chcę, żeby był tam plac zabaw, żeby przedszkole było kolorowe, a nie takie jak teraz. Ale my rodzice nie pomalujemy ścian, a władza?????

Dziadek
Dziadek

[quote name=”Matylda”]Władze niby są, chodzimy do nich z petycjami, ale nadal rządzą układy, układziki, kumoterstwo, znajomości. Centrum ma wszystko, prowincja nic, ale przecież prowincji nie widać w reprezentacyjnym centrum.[/quote] Dokładnie tak to wygląda. Ale dzieje się tak tylko wtedy, kiedy władza zamiast rozumu i jaj ma watę i wytarte kolana. Ludzie z „wartościami” to ludzie ograniczeni umysłowo. Przypominam, kościół przywłaszczył sobie wartości ogólnoludzkie i bezczelnie uznał za swojej własne. Do tego wartości te okrasił fantastycznymi i absurdalnymi opowiastkami.Mdli mnie na widok obłudnych ludzi z „WARTOŚCIAMI”, żygać mi się chce jak o „WARTOŚCIACH” z ust nawiedzonych słyszę.Wartości ogólnoludzkie nie mają nic… Czytaj więcej »

Matylda
Matylda

Władze niby są, chodzimy do nich z petycjami, ale nadal rządzą układy, układziki, kumoterstwo, znajomości. Centrum ma wszystko, prowincja nic, ale przecież prowincji nie widać w reprezentacyjnym centrum.

Observatoreilcusiano
Observatoreilcusiano

[quote name=”Matylda”]Władze oświatowe widzą tylko niektóre przedszkola, nadal są pierwsze i drugie kategorie. W wybrańców pakuje się pieniądze, o niektórych się zapomina. Nasze dzieci są jednakowe. Czy nadal muszą być równi i równiuejsi?[/quote] Władzy oświatowej w Olkuszu de facto nie ma. Bo trudno to „coś tak bardzo nieudolnego” nazwać władzą. Ale jaka ma być władza skoro sam kurator jest dewotem cytującym gdzie popadnie nędzną poezję Wojtyły, ryba psuje się od głowy,a a ryba zepsuta to już w ogóle. O nieudolności olkuskiej władzy oświatowej i bardzo złej kondycji olkuskiego szkolnictwa możnaby napisać pracę DOKTORSKĄ :). Czy można to zmienić? Można, trzeba… Czytaj więcej »

Lolita
Lolita

Jak tak czytam waszych wypowiedzi to mi się nie dobrze robi… 1.Jak trza było głosować na plac zabaw to się nikt nie kwapił, gmina zgłosiła się do konkursu nivea…nikomu się kliknąć nie chciało raz dziennie:P teraz se stekajcie.2. Co do Rzepki to ja nie ma co komentować, to czy ktoś był na pielgrzymce czy nie to chyba nie wasza sprawa… (wystarczy dobrze czytać:P )3.Ile by wam nie dać to ciągle mało… Co chwile coś wam nie pasuje, ludzie nie nastarczaja spełniać waszych zachcianek… Przyjechalam do olkusza po 2 latach i juz go nie poznaje!!! Wy tego nie widzicie, a przyjezdni… Czytaj więcej »

Matylda
Matylda

Władze oświatowe widzą tylko niektóre przedszkola, nadal są pierwsze i drugie kategorie. W wybrańców pakuje się pieniądze, o niektórych się zapomina. Nasze dzieci są jednakowe. Czy nadal muszą być równi i równiuejsi?

UMIGGG
UMIGGG

Od teraz na placach zabaw dla dzieci zamiast piaskownicy, huśtawek i zjeżdżalni będą klęczniki. Tak nam dopomóż bóg.

babka
babka

[quote name=”Dziadek”]… ( a propos, czy Rzepka był w tym roku na pielgrzymce bo jakoś w olkuskich miediach nie doczytałem i nie dosłyszałem, a przez ostatnie lata było o tych jego prywatnych wycieczkach dosyć głośno?!… :lol:[/quote] cyt fragment z „Pielgrzymki…”: „Ponadto w Parafii św. Andrzeja Ap. w Olkuszu można zapisywać się do ponadparafialnej grupy rodzin – żółto-niebieskiej, którą poprowadzi tradycyjnie ks. Andrzej Żuławiński.” Hola, Hola, PROSTAKI, nie piszcie tak o Rzepce bo on należy do PONADPARAFIALNEJ GRUPY RODZIN, a to nie są zwykłe rodziny parafialne tylko takie niezwykłe rodziny nad rodzinami. I WY, PROSTAKI, macie tak żyć jaki wam ci… Czytaj więcej »

Dziadek
Dziadek

[quote name=”ARoN”][quote name=”UMIGGG”]Dzieci w naszym mieście mają za to inne o wiele ciekawsze zajęcia i konkurencje. Wymienię tylko niektóre: ….[/quote] Nie pieprz, tylko znajdź im inne zajęcie…[/quote] Za szukanie dzieciom i młodzieży zajęcia w Olkuszu pieniądze biorą Rzepka i Łysoń. Ale oni, widać, mają inne ciekawsze zajęcia ( a propos, czy Rzepka był w tym roku na pielgrzymce bo jakoś w olkuskich miediach nie doczytałem i nie dosłyszałem, a przez ostatnie lata było o tych jego prywatnych wycieczkach dosyć głośno?! Albo nie był, albo wycieczki do Częstochowy stały się wreszcie jego prywatnym i osobistym hobby?! Tak trzymać. Obiecuję, że wyleczę… Czytaj więcej »

ARoN
ARoN

[quote name=”UMIGGG”]Dzieci w naszym mieście mają za to inne o wiele ciekawsze zajęcia i konkurencje. Wymienię tylko niektóre:

Nocny bieg po masce samochodu, wyrywanie lusterek i wycieraczek na czas, bicie rekordów decybeli na osiedlach po 22.00, konkurencja polegająca na wybijaniu szyb na przystankach, lamanie i wykrzywianie znaków, ćpanie na czas, picie na umór, i jeszcze wiele wiele innych. Kto w Olkuszu mieszka ten wie.[/quote]

Nie pieprz, tylko znajdź im inne zajęcie…

UMIGGG
UMIGGG

Dzieci w naszym mieście mają za to inne o wiele ciekawsze zajęcia i konkurencje. Wymienię tylko niektóre:

Nocny bieg po masce samochodu, wyrywanie lusterek i wycieraczek na czas, bicie rekordów decybeli na osiedlach po 22.00, konkurencja polegająca na wybijaniu szyb na przystankach, lamanie i wykrzywianie znaków, ćpanie na czas, picie na umór, i jeszcze wiele wiele innych. Kto w Olkuszu mieszka ten wie.

Stary
Stary

Wasze dzieci mają za to pielgrzymki, spędy nadrodzin katolickich z rybą w herbie, i organy Hummla. Cieszcie się, dobre i to 😆

Młody
Młody

Ostatnio byłem z dzieckiem na nowym placu zabaw przed SP 10 na Osiedlu Młodych. Budynek szkoły, teren dookoła, chodniki, schody, resztki zardzewiałego ogrodzenia jakby po wojnie – wstyd że nasze dzieci do takiej chodzą szkoły. Plac zabaw z daleka w tym szarym i tragicznym otoczeniu kolorowy, zachęcający do zabawy. A bliżej – kosze i ich otoczenie pełne cuchnących śmieci i butelek po alkoholu, miękkie, kolorowa posadzka popękana, po zimie będzie jak nasze drogi olkuskie, niektóre urządzenia np gra kółko-krzyżyk nie działa. Przy szkole spotkałem sprzątaczkę która zbijała rozlatującą się szafkę – aby nie urazić poprosiłem aby zainterweniowała żeby ktoś posprzątał… Czytaj więcej »