waszeinterwencje

Jeszcze w lipcu na odcinku drogi wojewódzkiej nr 791 w Olkuszu, od skrzyżowania z al. 1000 – lecia i ul. 29 Listopada w stronę Chrzanowa, zostaną zamontowane tzw. kocie oczka. Elementy odblaskowe, które umieszczone były pośrodku oraz po obu jej stronach, zebrał w grudniu pług odśnieżający drogę.

Kierowcy chwalili pomysł montażu „kocich oczek” zwłaszcza, że zakręt powyżej skrzyżowania w kierunku Chrzanowa jest niebezpieczny. Teraz pytają, kiedy odblaski ponownie pojawią się w tym miejscu.

 

Gdy pisaliśmy o sprawie w styczniu, zarządca drogi zapewniał, że firma zajmująca się zimowym utrzymaniem dróg na własny koszt, zamontuje „kocie oczka”. – Wykonawca do tej pory ich nie uzupełnił, z uwagi na niepewną pogodę, utrudniającą wcześniejsze zaplanowanie roboty. Obecnie zdeklarował się, że „kocie oczka” będą wykonane do 26 lipca – mówi Roman Leśniak z krakowskiego oddziału Zarządu Dróg Wojewódzkich.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kierowca bąbowca
kierowca bąbowca
10 lat temu

W związku z poniższymi wpisami zwracam się do szanownego marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, aby wyjaśnił nam, kto dwa lata temu wybudował drogę z Olkusza do Bukowna przez las, która tyle co oddana sypie się na całej długości bo ktoś zapomniał dodać smoły do masy asfaltowej. Zwracam się do marszałka województwa kujawsko-pomorskiego bo wiem, że i tak zaraz dowiem się od władz naszego miasta i powiatu że to nie jest ich działka. No więc, kto to badziewie wybudował, to raz, i kto teraz naprawi to dwa? Marszałku, proszę odpowiedzieć.

Stary Młody
Stary Młody
10 lat temu

[quote name=”Stary Młody”][…W Olkuszu panuje powszechny syf. W wyborach wystartuję, Olkusz zasługuje wreszcie na porządek!!![/quote]
Konsternacja? Żartowałem 🙂 Nie jestem Rzepką, Kmitą, Osuchem, Orkiszem, Piasnym, nie wystartuję w żadnych wyborach, i oni też nie powinni 8) .

Stary Młody
Stary Młody
10 lat temu

[quote name=”qpa”]…Nie wiem w jakich miastach bywasz, możne w tych na prawach powiatu, tam nawet za drogi krajowe przez nie przebiegające odpowiada Prezydent miasta, inaczej jest w miastach powiatów ziemskich. Ale to chyba tobie mylą się systemy.
A tak na marginesie skoro jesteś takim malkontentem, wiecznym widząc po twoich postach, to przypominał ci,że w przyszłym roku są wybory, nie widzę przeszkód abyś startował na stanowisko Burmistrza.[/quote]Bywam w miastach gdzie panuje ład i porządek. W miastach rządzonych mądrze, w których burmistrzowie i starostowie interweniują skutecznie u samego diabła, gdy trzeba. W normalnych miastach burmistrzowie odpowiadają za porządek od tabliczki do tabliczki z nazwą miasta, a nie od jednych drzwi urzędu do drugich. W Olkuszu panuje powszechny syf. W wyborach wystartuję, Olkusz zasługuje wreszcie na porządek!!!

lokaj
lokaj
10 lat temu

[quote name=”Stary Młody”]K. co za miasto??? Za to odpowiada Franek, za tamto Józek, za co inne Zenek a za to tamto i resztę Gienek, Ziuta i Kazek. To za co k. odpowiadają Rzepka i Kwaśniewski? Dość tego! Cała władza do wymiany!!![/quote]
Hurra ! niech zyje bezkrólewie !

qpa
qpa
10 lat temu

Skoro twierdzisz, że nie ma podziału kompetencji, to spróbuj iść do urzędu miasta, w mieście należącym do powiatu ziemskiego (nie grodzkiego) zarejestrować samochód. Przekonasz się o podziale kompetencji. Nie wiem w jakich miastach bywasz, możne w tych na prawach powiatu, tam nawet za drogi krajowe przez nie przebiegające odpowiada Prezydent miasta, inaczej jest w miastach powiatów ziemskich. Ale to chyba tobie mylą się systemy.
A tak na marginesie skoro jesteś takim malkontentem, wiecznym widząc po twoich postach, to przypominał ci,że w przyszłym roku są wybory, nie widzę przeszkód abyś startował na stanowisko Burmistrza.

pomysleć że
pomysleć że
10 lat temu

za komuny za wszystko odpowidałby sekretarz PZPR, i nikomu by nie przyszły do głowy jakies tam kocie oczka na drogach. Rozpasanie kapitalistyczne na komunistycznej drodze i tyle.

Stary Młody
Stary Młody
10 lat temu

[quote name=”Janosik”]Pod wiatą naprzeciw dawnego hotelu Olkusz od paru tygodni,świetnie się ma „kupa” ziemi przemieszana z niedopałkami…Od paru tygodni…[/quote]
… Janosik, nie pisz bzdur, ta kupa ma tam być i będzie bo za nią, zgodnie z „przepisami o ustroju terytorialnym” odpowiada burmistrz Łowicza, za złamaną od dłuższego czasu ławkę na przystanku przy olkuskim szpitalu odpowiadają wspólnie Prezydent Łodzi i sołtys Kasinki Małej, a za historyczną już wielką dziurę przy skrzyżowaniu na Witeradów sołtys Kotowic Wielkich. Jest całe mnóstwo kup śmieci i dziur w Olkuszu, są i będą, bo jak wyegzekwować ich posprzątanie lub usunięcie od burmistrza Augustowa, starosty z Gdańska, czy prezydenta z Zielonej Góry?

Janosik
Janosik
10 lat temu

Pod wiatą naprzeciw dawnego hotelu Olkusz od paru tygodni,świetnie się ma „kupa” ziemi przemieszana z niedopałkami…Od paru tygodni…

Stary Młody
Stary Młody
10 lat temu

[quote name=”al”]
Przestań spinać poślady bo monitor poplujesz. Poczytaj trochę o ustroju terytorialnym w Polsce i zapoznaj się o kompetencjach poszczególnych szczebli władzy.[/quote]
Ja nie muszę czytać o ustroju terytorialnym, wystarczy, że bywam w miastach w których chce się bywać. W miastach czystych, zadbanych, mądrze i skutecznie zarządzanych, w miastach, w których to władza ma oczy, a nie koty mają oczka na ulicach. Nie kompromituj się, nie istnieją żadne „kompetencje szczebli władzy” pomyliły ci się systemy i epoki, albo jest porządek, albo syf, i za to jest odpowiedzialna olkuska władza, CAŁA DO WYMIANY!!! I nie mamy o czym dyskutować.

znawca tematu
znawca tematu
10 lat temu

[quote name=”znawca tematu”]”Gdy pisaliśmy o sprawie w styczniu, zarządca drogi zapewniał, że firma zajmująca się zimowym utrzymaniem dróg na własny koszt, zamontuje „kocie oczka”. – Wykonawca do tej pory ich nie uzupełnił, z uwagi na niepewną pogodę, utrudniającą wcześniejsze zaplanowanie roboty.”

Oj taaak…od stycznia do lipca pogoda była niepewna…codziennie padał śnieg,grad, waliły pioruny
😆 😆 😆 :lol:[/quote]

a z nieba spadały żaby….ropuchy haha 😉 😀

znawca tematu
znawca tematu
10 lat temu

„Gdy pisaliśmy o sprawie w styczniu, zarządca drogi zapewniał, że firma zajmująca się zimowym utrzymaniem dróg na własny koszt, zamontuje „kocie oczka”. – Wykonawca do tej pory ich nie uzupełnił, z uwagi na niepewną pogodę, utrudniającą wcześniejsze zaplanowanie roboty.”

Oj taaak…od stycznia do lipca pogoda była niepewna…codziennie padał śnieg,grad, waliły pioruny
😆 😆 😆 😆

al
al
10 lat temu

[quote name=”Stary Młody”]K. co za miasto??? Za to odpowiada Franek, za tamto Józek, za co inne Zenek a za to tamto i resztę Gienek, Ziuta i Kazek. To za co k. odpowiadają Rzepka i Kwaśniewski? Dość tego! Cała władza do wymiany!!![/quote]
Przestań spinać poślady bo monitor poplujesz. Poczytaj trochę o ustroju terytorialnym w Polsce i zapoznaj się o kompetencjach poszczególnych szczebli władzy.

Stary Młody
Stary Młody
10 lat temu

K. co za miasto??? Za to odpowiada Franek, za tamto Józek, za co inne Zenek a za to tamto i resztę Gienek, Ziuta i Kazek. To za co k. odpowiadają Rzepka i Kwaśniewski? Dość tego! Cała władza do wymiany!!!

www...www
www...www
10 lat temu

Tak, niech przekopią te skarpe i zlagodza zjazd a nie trzeba bedzie zadnych kocich, zabich i innych oczek. Przypominam, ze jest to droga wojewodzka a w wojewodztwie nasz powiat reprezentuje radny Marek Lasota. Czy ktos slyszal aby pan Lasota cokolwiek zrobil dla Olkuszan, gminy i Olkusza. Niech sie weźmie d ….zjad do roboty.

Stary Młody
Stary Młody
10 lat temu

Bzdura, bezsens i wyrzucanie kasy w błoto. Kocie oczka były tam montowane już nie jeden raz, w każdym wypadku nie wytrzymały dłużej niż dwa tygodnie. Niech k. zrobią porządny zakręt z prawdziwego zdarzenia, a nie p. się z kocimi oczkami. BEZMYŚLNA WŁADZA TRWONI NASZE PIENIADZE!!! WŁADZA DO WYMIANY, NATYCHMIAST!!!