tour 1

Olkusz po raz kolejny znalazł się na trasie kolarskiego wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour. Najlepsi cykliści świata przejadą przez miasto wczesnym popołudniem 1 sierpnia. Na rynku w okolicach ul. Floriańskiej zlokalizowana zostanie premia specjalna, więc można się spodziewać wielkich emocji.

Tegoroczny 74. Tour de Pologne wyruszy 29 lipca z Krakowa. Trzy dni później odbędzie się najważniejszy dla Olkusza etap z Zawiercia do Zabrza. Umowa partnerska pomiędzy Gminą Olkusz a organizatorem wyścigu – Lang Teamem, została podpisana w środę 10 maja w miejskim magistracie przez dyrektora generalnego Lang Team Sp. z o. o. Czesława Langa oraz burmistrza Romana Piaśnika.

tour 2

– Niezmiernie się cieszymy, że nasze miasto znalazło się na mapie wyścigu i możemy wesprzeć organizacyjnie jedną z najważniejszych imprez sportowych nie tylko w kraju, ale również w Europie. Dla mieszkańców i przybyłych do Olkusza gości, będzie to możliwość wsparcia głośnym dopingiem ulubionych zawodników, ale też okazja do wspólnego spędzenia czasu w sercu miasta. Za każdym razem przejazd peletonu gromadził na rynku i ulicach tłum kibiców. Wierzę, że nie inaczej będzie i w tym roku – mówił gospodarz miasta.

Z zawartego porozumienia cieszył się też niegdyś świetny kolarz, a dzisiaj dyrektor wyścigu Czesław Lang. – Dajemy ludziom naprawdę fajne widowisko sportowe, za które nie pobieramy opłat za bilety. To jest właśnie siła kolarstwa, że najlepsi zawodnicy świata przyjeżdżają do nas i chcą jeździć po Polsce. Przy okazji wyścigu transmitowanego przez najlepszych fachowców na cały świat pokazujemy nasz kraj, jak bardzo się zmienia i rozwija. Współpraca z Olkuszem układa się bez zarzutu i jestem przekonany, że i tegoroczny peleton w tym pięknym mieście zostanie powitany po królewsku – zaznaczał podczas konferencji prasowej dyrektor Lang.

tour 3

Wspomniał również o przyszłości. – Teraz premia, a być może kiedyś start etapu lub jego meta. Żeby jednak tak się stało, musi zostać spełnionych wiele wymogów, szczególnie tych finansowych. Potrzebni są hojni sponsorzy, a o nich niezwykle trudno. Na dzisiaj musimy się więc cieszyć z kilkuminutowego przejazdu z punktowaną premią.

Oczywiście przejazdowi kolarzy towarzyszyć będzie sporo atrakcji sportowych i kulturalnych. Przewidziano wiele nagród, wśród nich kilkaset specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulek pamiątkowych z logo wyścigu i miasta. O szczegółach dodatkowego programu będziemy informować na bieżąco.

Znany jest już natomiast plan wizyty barwnego peletonu Touru w Olkuszu. Do rogatek miasta dotrze około godz. 14:00 od strony Klucz. Następnie przejedzie ulicami: Mickiewicza, Szpitalną i Basztową, po czym okrąży rynek zgodnie ze wskazówkami zegara.

Premię zaplanowano w pobliżu ul. Floriańskiej. Kolarze wyjadą z rynku ulicą Żuradzką, skręcając z ul. Szpitalnej wjadą na wiadukt, a następnie pomkną w kierunku Żurady Drogą Wojewódzką 791 na Chrzanów. Tuż przed cyklistami tym samym szlakiem przejedzie kolumna reklamowa.

Wizyta peletonu Tour de Pologne będzie okazją do promocji naszego miasta. To już pewne, że cały świat zobaczy migawki z kolarskiej rywalizacji na ulicach Olkusza. Ponadto w oficjalnym spocie reklamującym wyścig i czwarty etap imprezy Srebrne Miasto będzie miało swoją wizytówkę.

Organizatorami olkuskiej premii jest Lang Team przy współpracy z Gminą Olkusz. Wsparcia organizacyjnego udzielili: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna z Olkusza, Komenda Powiatowa Policji oraz Centrum Wolontariatu w Olkuszu.

Materiał filmowy z konferencji prasowej w UMiG Olkusz będzie dostępny w czwartkowe przedpołudnie!

tour 4

tour 5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolarz
kolarz
5 lat temu

Średnia reklama a jak znam życie grube pieniądze wydane i szału nie będzie. Umowa to pieniądze podatników, proszę podać jakie ??? . Jak to dobry interes dla Olkuskich Mieszkańców to proszę ujawnić ile to kosztuje. Taki wyścig to nie wolontariat tylko zawodowcy i za 500 złotych nie jadą .

pavv
pavv
5 lat temu

I znowu miasto zablokują na kilka godzin z czego nic konkretnego nie wyniknie.

ffilo
ffilo
5 lat temu

Ci w pomarańczowych koszulkach to olkuscy zawodnicy?

MójRower
MójRower
5 lat temu

[quote name=”osiem milionów”]Zróbcie ścieżkę rowerową do Czernej.[/quote]
Chciano i planowano, ale władza miała inne zdanie: bo ubikacje dla rowerzystów na rynku za pół bani trzeba zrobić; bo po Olkuszu fikcyjne ścieżki za 800 tysięcy trzeba zrobić*.

* – wystarczy pogrzebać po dokumentach aby ten absurd znaleźć.

sikorka
sikorka
5 lat temu

Rok temu tak było:
[quote name=”sikorka”]Kilka minut atrakcji, 0 minut w TV, całodniowa blokada miasta i pięciocyfrowa kwota dla Langa. Tak to widzę.[/quote] Idę o zakład, że teraz będzie tak samo.

Bolek
Bolek
5 lat temu

Czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na piłkarzy którzy właśnie wchodzą do IV Ligi a może tak na piłkarki ręczne chyba większą promocja miasta byłby zespół w Ekstraklasie. Patrz Gmina Kobierzyce widoczność w ogólnopolskich mediach, telewizji itp.

osiem milionów
osiem milionów
5 lat temu

Zróbcie ścieżkę rowerową do Czernej.

MójRower
MójRower
5 lat temu

„Dla mieszkańców i przybyłych do Olkusza gości, będzie to możliwość wsparcia głośnym dopingiem ulubionych zawodników… „

Dobry żart, ciekawe czy ktoś potrafi wymienić kilku, [edit] przynajmniej 3 kolarzy. No dobra, jednego…