osp klucze sztandar 2017 2

Strażacy – ochotnicy z Klucz mają własny sztandar. W jego uroczystym przekazaniu na stadionie „Przemszy” w Kluczach licznie uczestniczyli mieszkańcy sołectwa.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, odprawionej wspólnie przez proboszcza miejscowej parafii ks. Marka Łabudę i kapelana strażaków w gminie Klucze ks. Marka Plebanka. Kapłani poświęcili sztandar, który z rąk prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edwarda Siarki odebrali druhowie z OSP Klucze.

– Nasze marzenia powoli się spełniają. Mamy sztandar, będziemy mogli godnie i z honorem reprezentować nasze Klucze, naszą ochotniczą straż. To nie tylko symbol. Pod sztandarem nasi rodacy zawsze łączyli się na dobre i na złe – mówiła prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach Małgorzata Węgrzyn.

osp klucze sztandar 2017

Sztandar został sfinansowany przez honorowych fundatorów, wśród których nie zabrakło mieszkańców Klucz. Darczyńców reprezentowali: wójt gminy Klucze Norbert Bień, wiceprezes Velvet Care Marek Ściążko i prezes GLKS „Przemsza Klucze” Kamil Jagła. -Niech pod tym sztandarem kształtują swoje postawy patriotyczne kolejne pokolenia druhen i druhów – napisano w akcie ufundowania sztandaru.

W trakcie uroczystości prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edward Siarka, prezes ZOP ZOSP RP w Olkuszu Grzegorz Ziarno i prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kluczach Andrzej Janik wręczyli odznaczenia zasłużonym ochotnikom z Klucz. Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Jarosław Płonka, a Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa: dh Monika Stach i dh Krzysztof Nowak. Odznakę „Wzorowego Strażaka” wręczono Grzegorzowi Ambrożkiewiczowi. Aleksandrę Morońską uhonorowano Złotą Odznaką „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”.

osp klucze sztandar 2017 3

Zwieńczeniem strażackiej uroczystości były występy młodych artystów z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach, z klasy V a ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach, a także „Pleciugi” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach, „Ziemia Kluczewska”, Natalia Kuca, Ada Krzysztańska, Mateusz Brener i Paulina Kasprzyk.

{joomplu:66973}{joomplu:66988}{joomplu:66942}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stinek
stinek
5 lat temu

Nie ma Sekretarza?! Jak to?!