kolędowanie14

19 grudnia 2015r. wystąpiliśmy na olkuskim rynku z trzydziestominutowym programem pt. Kolędowanie jak serca granie. Występ odbył się w ramach prezentacji na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.
Zespół Wesołych Skrzatów – powołany specjalnie na tę okazję jako reprezentacja Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Sienicznie – powitał wszystkich zgromadzonych tradycyjnym szkolnym okrzykiem Nasza szkoła jest wesoła! i z wielkim przejęciem śpiewał kolędy oraz pastorałki (przygotowane pod kierunkiem Pań Wiesławy Nyczaj i Małgorzaty Kocjan). Jako soliści wystąpili: Zuzanna Kordaszewska, Aleksandra Goraj i Paweł Chmist (kl. 6.) oraz Małgosia Byczek (kl.5). Ponieważ w ostatniej chwili otrzymaliśmy wiadomość, że rozchorował się piąty solista (Krzyś Kulig z kl. 3, który miał rozpoczynać nasz występ),  „z marszu” i z pomocą publiczności zaśpiewaliśmy specjalnie dla niego kolędę Mędrcy świata, monarchowie. Warto dodać, że Paweł Chmist i Krzysztof Kulig to laureaci tegorocznego Miejsko-Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się niedawno w SP nr 2 – chłopcy wyśpiewali w tym konkursie I i II miejsce.

kolędowanie

W kolędowaniu solistów wspierał chórek, w skład którego weszli uczniowie z klas 2. i 3. oraz Alicja Bień i Klaudia Kocjan z kl. 6. Pastorałka Spójrz na Jezusa wykonana na dwa głosy przez wszystkie nasze szóstoklasistki zabrzmiała naprawdę pięknie. W prawdziwie świątecznym nastroju wiersz L. Krzemienieckiej Wieczór wigilijny wyrecytowała Emilka Furman z kl. 3.

kolędowanie2

Zanim pożegnaliśmy się z publicznością, okrzykiem: By w Nowym Roku sprzyjał nam los – oddajcie na nasz projekt głos!, poprosiliśmy olkuszan o wsparcie w głosowaniu na projekt, który nasze środowisko złożyło do budżetu obywatelskiego na 2016r. Projekt ten związany jest z dostosowaniem pomieszczeń szkolnych dla przedszkola w Sienicznie i jest dla nas bardzo ważny.
Nasze kolędowanie zakończyła pastorałka Gore gwiazda Jezusowi, którą publiczność śpiewała z równie wielkim entuzjazmem jak występujący na scenie zespół Wesołych Skrzatów.

kolędowanie3

Jednak nie był to jeszcze koniec przygody na rynku – Ola Goraj wyśpiewała bowiem kolędą Hej, w dzień narodzenia nagrodę-niespodziankę, ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Tą nagrodą okazała się ponad dwumetrowa choinka, którą Ola postanowiła przekazać przedszkolakom w Sienicznie, czym wzbudziła aplauz publiczności zgromadzonej na rynku.

Tekst: Barbara Knap
Korekta: Teresa Łasińska
Zdjęcia: Aneta Izdebska

kolędowanie4

kolędowanie5

kolędowanie6

kolędowanie7

kolędowanie8

kolędowanie9

kolędowanie10

kolędowanie11

kolędowanie12

kolędowanie13

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze