pasowanie_8-2

13. października był wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie. Podczas uroczystości „Pasowania na ucznia” 11 dzieci złożyło przysięgę uczniowską przed rodzicami, dyrekcją, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

Uroczystość rozpoczął program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję przez uczniów klasy trzeciej. Pierwszaki również zaprezentowały się przed zebranymi gośćmi, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, których sumiennie uczyły się od początku roku szkolnego. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie po czym pani dyrektor Małgorzata Babiuch, pasowała ich na uczniów szkoły. Pogratulowała im i życzyła wielu sukcesów w nauce. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz legitymacje szkolne. Zgodnie z tradycją szkoły, na zakończenie uroczystości pierwszaki odcisnęły swoje paluszki w pamiątkowej kronice.pasowanie

Pierwsze dni w szkole często bywają dla dzieci  trudne. Najmłodsi muszą przystosować się do nowych warunków, rozkładu dnia i zajęć. Aby nieco umilić im ten czas, uczniowie z drugiej klasy wręczyli wszystkim pierwszakom upominki. Ponadto obecny na uroczystości przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, Grzegorz Tomsia, podarował dzieciom kamizelki odblaskowe, aby ich droga zarówno do szkoły jak i do domu była bezpieczna.

Na uroczystość zaproszone zostały także przedszkolaki, które miały okazję zobaczyć, na czym polega pasowanie na ucznia oraz zrozumieć, że szkoła jest przyjazna młodym ludziom.

– Przygotowania pierwszaków do ślubowania trwały od początku roku szkolnego. Bardzo pomagały nam wszystkie klasy i ich wychowawcy. Szczególnie klasa III, która przygotowała występ artystyczny oraz klasa VI, która prowadziła uroczystość. W naszej szkole mamy taki zwyczaj, że każda pierwsza klasa otrzymuje charakterystyczną nazwę. W tym roku mamy 11 pierwszaków a ich klasa będzie nazywała się „Klasą wesołych nutek” – mówi Barbara Knap, wychowawczyni klasy pierwszej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze