turniej1

W dniu 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Kluczach odbył się I Wewnątrzszkolny Turniej Szachowy „Teraz Twój Ruch!”, będący podsumowaniem dwóch projektów: „ZagrajMy w szachy” oraz „Wszystkie dzieci grają w szachy”. W rozgrywkach trwających prawie 3 godziny, spośród 25 uczestników wyłoniono zwycięzców:
– I miejsce Kamil Wnuk z klasy Ic,
– II miejsce Jakub Piątek z klasy VIb,
– III miejsce Mikołaj Sikora z klasy VIb.
Nagrody w postaci pucharów wręczyła laureatom Dyrektor SP Pani Małgorzata Curyło.
Za organizację zajęć szachowych oraz turnieju odpowiedzialne są nauczycielki: Ewelina Maryszewska-Polan i Anna Konieczniak oraz instruktor arcymistrz szachowy Paweł Czarnota.

turniej2

Warto wspomnieć, że po dwóch miesiącach nauki gry w szachy uczestnicy osiągnęli już  sukcesy w powiatowym turnieju szachowym, w którym wzięło udział aż 67 osób. Najlepszy wynik ze szkoły podstawowej w Kluczach to 7 miejsce, następnie uczniowie zajmowali: XI, XIII, XIV, XVII i XXV miejsce. Zaznaczyć należy, że uczniowie Ci podjęli się udziału w turnieju po kilku tygodniach nauki, a ich przeciwnicy uczyli się gry w szachy od co najmniej kilku miesięcy.
Celem głównym projektów realizowanych w szkole jest zwiększenie kompetencji matematycznych uczniów szkoły podstawowej w Kluczach w zakresie logiki, orientacji przestrzennej i myślenia analitycznego.

Anna Konieczniak

turniej3

turniej4

turniej6

turniej7

turniej9

turniej10

turniej11

turniej13

turniej15

turniej16

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze