warsztaty02

6 i 7 września 2018 r. odbyły się szkolenia dla bibliotekarzy zorganizowane przez olkuską Bibliotekę w ramach zadania „Wiem więcej, mogę więcej”.
Bibliotekarze z terenu powiatu olkuskiego mieli okazję zapoznać się z bezpłatnym programem graficznym GIMP. Program umożliwia rysowanie, zaawansowana obróbkę zdjęć oraz operacje na plikach.

Umiejętności nabyte dzięki udziałowi w szkoleniu umożliwią bibliotekarzom samodzielne opracowanie profesjonalnych materiałów graficznych, co pozwoli na rozszerzenie zakresu usług bibliotek i dostosowanie ich do potrzeb czytelników, zwłaszcza czytelników młodych.

Z kolei 11 i 12 września 2018 r. odbyły się szkolenia z zakresu obsługi programu WordPress. Bibliotekarze poznali jeden z najlepszych i najczęściej wykorzystywanych systemów do zarządzania treścią strony internetowej. Szybka instalacja, prosta obsługa, łatwość rozbudowy za pomocą systemu wtyczek, szybka personalizacja, możliwość zarządzania użytkownikami to tylko niektóre jego zalety. Umiejętności nabyte podczas udziału w szkoleniu umożliwią samodzielnie stworzenie pełnowartościowej witryny internetowej, strony firmowej, bloga, presell-page oraz umożliwią zarządzanie stroną wykorzystującą system WordPress.

mkidn 01 cmyk

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze