gorenicefosp

W Gorenicach w czasie ferii nie było mowy o nudzie, a to za prawą strażaków z OSP Gorenice, którzy 9 lutego odwiedzili filię PiMBP w Olkuszu. Nasi goście zapoznali dzieci ze swoją pracą: najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się np., w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków komunikacyjnych.  Dzieci zapoznały się ze sprzętem do ratownictwa technicznego i strojem do usuwania szerszeni. Zaproszeni goście zaprezentowali także pokaz pierwszej pomocy udzielanej w trakcie nagłych wypadków. Każdy z uczestników miał możliwość poćwiczyć na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową. Największą atrakcją były jednak wozy strażackie GBA Star 266 oraz SLRt Citroen Jumper, którymi przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenia, jakim dysponują. 

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Pragniemy serdecznie podziękować OSP Gorenice, Panu Michałowi Masłowskiemu za wypożyczenie fantomu, Pani Annie Bartman ze Szkolnego Patrolu Pierwszej Pomocy przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu oraz Radzie Rodziców przy SP w Gorenicach, która zadbała o poczęstunek.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze