IMG 2363

Nowy Szpital w Olkuszu po raz kolejny wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny. Na blok operacyjny placówki trafiła nowoczesna kolumna laparoskopowa służąca do diagnostyki i kompleksowego leczenia chorób jamy brzusznej. Grupa Nowy Szpital kontynuuje inwestycje związane z olkuską lecznicą. Powiatowy szpital nie tylko zmienia swoje oblicze w wyniku prowadzonych remontów, ale także poszerza zakres swoich możliwości diagnostycznych i operacyjnych. Tym razem władze placówki postanowiły zakupić nowoczesny sprzęt do zabiegów chirurgicznych. Na blok operacyjny została już dostarczona nowa kolumna do zabiegów laparoskopowych. 

Jak informują przedstawiciele lecznicy, laparoskopia stosowana jest w olkuskim szpitalu od wielu lat. W świecie medycyny metoda ta uznawana jest za standard w diagnostyce oraz terapii narządów jamy brzusznej. Stosuje się ją najczęściej w ginekologii i przy chorobach układu trawiennego.

– W chirurgii klasycznej używany jest skalpel, natomiast w laparoskopii chirurg patrzy w monitor i operuje mikronarzędziami. Dla pacjentów najważniejsze jest to, że operacje wykonywane przy użyciu tego typu sprzętu są zabiegami małoinwazyjnymi, rzadko występują po nich powikłania a czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przypadku operacji przeprowadzanych metodą klasyczną – tłumaczy Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital Holding S.A.

Zakupiony za 440 tys. zł zestaw zawiera m.in.: monitor medyczny, diody Led, system kamer HD, który umożliwia wyświetlanie diagnozowanych czy operowanych narządów na monitorze. Nowy Szpital w Olkuszu wyposażony został w dwa oddzielne pakiety do laparoskopii dla chirurgów i dla ginekologów. Dodatkowe narzędzia w zestawie dla lekarzy ginekologów umożliwią wykonywanie szerszej gamy zabiegów endoskopowych u pacjentek oddziału ginekologicznego.

To już kolejna nowa aparatura, która trafiła do olkuskiej lecznicy w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że zaledwie od kilku tygodni na terenie placówki czynna jest nowa pracownia mammograficzna. W wyremontowanym i przystosowanym do potrzeb pracowni pomieszczeniu pojawił się nowoczesny mammograf, z którego mogą korzystać mieszkanki okolicznych miejscowości.

Jak zapewniają przedstawiciele placówki, jesienią wyposażenie bloku operacyjnego zostanie uzupełnione o nowoczesny zestaw do zabiegów ortopedycznych. Będzie to nowa kolumna do zabiegów artroskopowych usprawniająca przeprowadzanie operacji z zakresu chirurgii urazowej, przede wszystkim stawów kolanowych i barkowych.

– Modernizacja wyposażenia bloku operacyjnego jest częścią projektu dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu w szpitalu powstanie nowy blok operacyjny, sterylizatornia, zmodernizowane zostaną oddziały położniczy, pediatryczny i zakaźny – wylicza Marta Pióro.

Suma otrzymanego dofinansowania wynosi 7,8 mln zł. Łącznie do 2020 r. szpital zainwestuje w modernizację placówki ponad 10 mln zł, z czego 2,5 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

fot. Grupa Nowy Szpital

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olga
Olga
5 lat temu

[quote name=”Grzesiu!”][quote name=”Tomek81″]https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/olkusz-bernard-turemka-zmarl-w-szpitalu/29y0vew.amp
Nie trzeba było długo czekać[/quote]
Mnie to nie dziwi! Ten szpital to umieralnia! Każdy raz kiedy miałem styczność z SOR i innymi oddziałami miałem ogromne problemy! A SOR SORem, ale lekarze którzy tam przyjmują/strajkują, czy nie wiem jak to określić, nie powinni się zwać lekarzami, bo ich podejście zaprzecza wszystkim regułom przysięgi jaką składali! Porodówka „słynie” z brutalności i liczebności zgonów noworodków, gdzie większość lekarzy tylko czeka na łapówkę, bo jak nie to wiadomo! Zmienić cały personel lekarzy na tym oddziale to podstawa! Barany i inni powinni występować tylko w horoskopie! Reszta, jeśli nie jest się ich pacjentem prywatnie jest się nikim! Nawet badania prenatalne zakrawają o kpinę! związaną z $$$$$$ bo tylko to się liczy![/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=qOx62hGw_5I&t=316s&pbjreload=10
Nawet nie wiadomo który lekarz jest taki rzeźnikiem? fałszowanie dokumentów i inne przestępstwa mam nadzieje , że w końcu ktoś weźmie się za ten szpital

Grzesiu!
Grzesiu!
5 lat temu

[quote name=”Tomek81″]https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/olkusz-bernard-turemka-zmarl-w-szpitalu/29y0vew.amp
Nie trzeba było długo czekać[/quote]
Mnie to nie dziwi! Ten szpital to umieralnia! Każdy raz kiedy miałem styczność z SOR i innymi oddziałami miałem ogromne problemy! A SOR SORem, ale lekarze którzy tam przyjmują/strajkują, czy nie wiem jak to określić, nie powinni się zwać lekarzami, bo ich podejście zaprzecza wszystkim regułom przysięgi jaką składali! Porodówka „słynie” z brutalności i liczebności zgonów noworodków, gdzie większość lekarzy tylko czeka na łapówkę, bo jak nie to wiadomo! Zmienić cały personel lekarzy na tym oddziale to podstawa! Barany i inni powinni występować tylko w horoskopie! Reszta, jeśli nie jest się ich pacjentem prywatnie jest się nikim! Nawet badania prenatalne zakrawają o kpinę! związaną z $$$$$$ bo tylko to się liczy!

Batman
Batman
5 lat temu

inwestycje to ważna sprawa, ale personel w tym szpitalu trzeba wymienić na nowy. Betony pokroju Pie******cza, na przykład powinny odejść, a ich miejsce powinni zająć młodzi lekarze, którzy mają przed sobą lata pracy i nie czekają na emeryturę, mając wszystko gdzieś.

Olga
Olga
5 lat temu

Cóż z tego jak nie ma personelu do obsługi tego sprzętu znowu za jakiś czas szpital będzie występował w ” uwagach ” TVN-ach i ” W sprawach dla reportera ” u Jaworowicz, Sprzęt nie ratuje pacjentów tylko lekarze, a ich podejście w Olkuskim szpitalu jest różne. Niestety w wymazaniu złej sławy nawet najlepszy sprzęt nie pomoże dopóki nie zmieni się podejście do pacjentów.w Olkuskim szpitalu.

pavv
pavv
5 lat temu

Mają lekarzy potrafiących to obsługiwać?