bibliotekalogo

10.04.2014 młodzież olkuskich szkół średnich uczestniczyła w wykładzie dra Franciszka Czecha pt. „Wykształcenie uniwersyteckie a planowanie kariery”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach wykładów otwartych Instytutu Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Podczas wykładu dr Czech wyjaśnił, czym w ogóle są studia, czemu służą i w jaki sposób należy je wykorzystać, aby mieć większe szanse pokierowania własnym życiem i swoją karierą zawodową. Wykładowca zwrócił również uwagę, że obok nauki teorii, która kształtuje naszą inteligencję i poszerza horyzonty, warto angażować się we wszelkiego rodzaju staże, praktyki i wolontariat. Podejmowanie takich dodatkowych działań zwiększa szanse na odniesienie sukcesu na rynku pracy.

Mottem zamykającym wykład były słowa Konfucjusza, które brzmiały „człowiek potyka się nie o wysokie góry, lecz o kretowiny”.
Dr Franciszek Czech – od 2012 Zastępca Dyrektora Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ. Socjolog, kulturoznawca. Specjalista m.in. w zakresie współczesnych procesów społeczno-kulturowych (zwłaszcza procesów globalizacyjnych), także w zakresie kultury politycznej i związków kultury z polityką (m.in. problematyka teorii spiskowych) oraz metodologii (zwłaszcza problematyka badań jakościowych i analiza danych zastanych). Autor wielu artykułów i publikacji książkowych (m.in. „Koszmarne scenariusze” dot. teorii spiskowych).

Tekst nadesłany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze