tbs olkusz

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Czesław Żak nie jest już prezesem Olkuskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Od 23 czerwca na stanowisku tym zastąpiła go Ewa Burakowska. Zmienił się również skład Rady Nadzorczej spółki, w której Zenona Fiuka zastąpił Rafał Solecki.

– Każdy podmiot wydatkujący środki publiczne musi być odpowiednio zarządzany oraz kontrolowany. W ubiegłych latach rozpoczęty został proces restrukturyzacji spółki. Nowe brzmienie otrzymał statut olkuskiego TBS-u, zmieniły się też osoby odpowiedzialne za spółkę. Liczę na nową jakość pracy. Ważne jest, że Pani Ewa Burakowska i Pan Rafał Solecki są osobami niezależnymi politycznie, a biorąc pod uwagę ich doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie – świetnie nadają się do powierzonych im nowych obowiązków – komentuje burmistrz Roman Piaśnik.

Ewa Burakowska ukończyła studia wyższe uzyskując tytuł magistra na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zawodowo zajmuje się finansami. Zdobyte doświadczenie pozwoliło jej z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą z zakresu doradztwa finansowego. Wcześniej zajmowała m.in. kierownicze stanowiska w krakowskim oraz olkuskim oddziale PKO BP SA. W zakresie usług finansowych odpowiedzialna była również za bezpośredni kontakt z klientem indywidualnym oraz z przedsiębiorcami. Stanowisko prezesa zarządu OTBS Sp. z o.o. objęła 23 czerwca tego roku. W wyniku wprowadzenia – zaproponowanych przez burmistrza Romana Piaśnika – zmian w statucie spółki, zarząd spółki jest jednoosobowy.

– Serdecznie dziękuję za tę szansę i okazane mi zaufanie. Jest to dla mnie duże wyróżnienie i nowe wyzwanie w mojej karierze zawodowej. Jestem przekonana, że doświadczenie zdobyte w instytucjach bankowych i w prowadzeniu własnej działalności pozwoli mi na efektywną realizację powierzonych zadań – mówi Ewa Burakowska, nowa prezes TBS w Olkuszu.

Zmienił się również skład Rady Nadzorczej OTBS Sp. z o.o. Uzyskany przez Rafała Soleckiego w maju tego roku tytuł doktora nauk ekonomicznych pozwolił mu w dniu 21 czerwca 2017 r. objąć funkcję członka Rady Nadzorczej. Rafał Solecki od blisko 10 lat związany jest z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości, którego jest dyrektorem. Odpowiada m.in. za nadzór nad działalnością całej jednostki budżetowej oraz realizację części Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego dla MŚP i instytucji otoczenia biznesu.

OTBS Sp. z o.o. jest spółką prawa handlowego, w której od 2003 roku 100% udziałów posiada Gmina Olkusz. Od tego czasu OTBS Sp. z o.o. samodzielnie zrealizowało następujące inwestycje: budynek wielorodzinny przy ul. Legionów Polskich 10a, adaptację budynku byłego „Hotelu Olkusz”, budynek wielorodzinny przy ul. Armii Krajowej 34, budynek wielorodzinny przy ul. Armii Krajowej 32, budynek wielorodzinny przy ul. Osieckiej 12.

Łącznie na zasób mieszkaniowy OTBS Sp. z o.o. składa się 237 mieszkań. Towarzystwo jest również właścicielem pawilonu handlowego przy al. Tysiąclecia 2b w Olkuszu oraz lokali użytkowych na parterze bloku przy ul. Armii Krajowej
34 i 32.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pracuś
Pracuś
5 lat temu

[quote name=”Pracuś”]PRACA NIE. PROPAGANDA , niech wydział promocji umig-u weźmie sie za konkretna robotę , bo to ze burmistrz jest nieudolny i niewydolny juz wiemy , ulegając jego narracji sprawowania władzy czynicie sie odpowiedzialnymi w taki sam sposób jak i milosciwie nam panujący „wesoły burmiszcz” czy was nie wstyd ? wydanie kwartalnika urzędu miasta , wraz z tubą propagandową tegoż , jasno i wyraźnie pokazuje stan iwestycji i zaangażowanie w rozwoj miasta , PROPaGANDA jak za komuny , miasto ze 160 mln zł budżetem nie tak powinno wyglądać , im wiecej takiej propagandy tym liczniejsza grupa olkuszan powie wam dość , kręcicie się tylko i wyłącznie wokół własnych ocen zdarzeń , i to was gubi i zgubi , POZYSKIWANIE ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH POWINNO STAĆ SIE waszym PRIORYTETEM , PRACA NIE. PROPAGANDA , Olkuszanie nie są głupi i was także rozliczą ![/quote]
Praca

Pracuś
Pracuś
5 lat temu

PRACA NIE. PROPAGANDA , niech wydział promocji umig-u weźmie sie za konkretna robotę , bo to ze burmistrz jest nieudolny i niewydolny juz wiemy , ulegając jego narracji sprawowania władzy czynicie sie odpowiedzialnymi w taki sam sposób jak i milosciwie nam panujący „wesoły burmiszcz” czy was nie wstyd ? wydanie kwartalnika urzędu miasta , wraz z tubą propagandową tegoż , jasno i wyraźnie pokazuje stan iwestycji i zaangażowanie w rozwoj miasta , PROPaGANDA jak za komuny , miasto ze 160 mln zł budżetem nie tak powinno wyglądać , im wiecej takiej propagandy tym liczniejsza grupa olkuszan powie wam dość , kręcicie się tylko i wyłącznie wokół własnych ocen zdarzeń , i to was gubi i zgubi , POZYSKIWANIE ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH POWINNO STAĆ SIE waszym PRIORYTETEM , PRACA NIE. PROPAGANDA , Olkuszanie nie są głupi i was także rozliczą !

dyzio
dyzio
5 lat temu

A jak wybiera się prezesów olkuskich spółdzielni mieszkaniowych? Informacji o wyborach brak albo strasznie szczątkowe są.Ponadto sprzątaczki i wszyscy,którzy pracują na rzecz spółdzielni mają obowiązek zjawić się wraz z rodzinami na wyborach i poprzeć obecnego prezesa,jeśli dalej chcą mieć pracę oczywiście.Tak to wygląda w Olkuszu od wielu lat,pewnie w innych spółdzielniach podobnie.

olo
olo
5 lat temu

[quote name=”stinek”]Przypominam, że w zeszłym roku był ogłoszony konkurs na członka RN. Były jasne kryteria – przede wszystkim wykształcenie i doświadczenie w budownictwie. Burmistrz wielce się chwalił, że ogłasza pierwszy raz taki konkurs. Mija rok i okazuje się, że transparentność to lipa. Do RN zostaje powołana druga już, po Annie Chwast, osoba z MCP. O co biega?![/quote]
A ja przypominam, że obecny w-ce prezes, to znajomy Rzepki, który za jego kadencji został powoływany, a ma takie doświadczenie z budownictwem jak ja z astrologią.

TomekB
TomekB
5 lat temu

[quote name=”Jaro”]Czemu jesteście tacy zawistni, dajcie im się wykazać. Według mnie to dobrze, że osoby te nie były związane z TBS, ponieważ obiektywnie przeanalizują dotychczasowe działania zarządu i mam nadzieję, że mieszkańców takich jak ja, który mieszka w bloku TBS będą informować o tym jak było i jak będzie.[/quote]
A ja pytam, czemu płacimy takie wysokie czynsze. Na co ta kasa jest wydawana.

Jaro
Jaro
5 lat temu

Czemu jesteście tacy zawistni, dajcie im się wykazać. Według mnie to dobrze, że osoby te nie były związane z TBS, ponieważ obiektywnie przeanalizują dotychczasowe działania zarządu i mam nadzieję, że mieszkańców takich jak ja, który mieszka w bloku TBS będą informować o tym jak było i jak będzie.

wanker
wanker
5 lat temu

[quote name=”Mieszkaniec Olkusz”]Bardzo dobre zmiany, poważni ludzie na poważnych stanowiskach. Powodzenia:)[/quote]
chłoptasiu zanim zaczniesz pisać komentarze naucz się pisać bez błędów ale przede wszystkim pisz logicznie poważne stanowisko to ma babcia klozetowa a spróbuj się z tym nie zgodzić nawet w ocenie czasu jak długo trwa minuta zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz…

stinek
stinek
5 lat temu

Przypominam, że w zeszłym roku był ogłoszony konkurs na członka RN. Były jasne kryteria – przede wszystkim wykształcenie i doświadczenie w budownictwie. Burmistrz wielce się chwalił, że ogłasza pierwszy raz taki konkurs. Mija rok i okazuje się, że transparentność to lipa. Do RN zostaje powołana druga już, po Annie Chwast, osoba z MCP. O co biega?!

Rolii
Rolii
5 lat temu

przypomnę— jest to OTBS z zaznaczeniem BUDOWNICTWA ,osoba z doświadczeniem doradcy finansowego sama świadczy o braku kompetencji na tym stanowisku gdzie przerabia się czystą budowlankę większe doświadczenie ma w tym wypadku majster budowlany … czyli kolejna właściwa zmiana tylko dla kogo ? w jej przypadku doświadczenie będzie czymś, co zdobędzie wtedy, gdy przestanie go już potrzebować – gratulacje za decyzję dla burmistrza…….

Mieszkaniec Olkusz
Mieszkaniec Olkusz
5 lat temu

Bardzo dobre zmiany, poważni ludzie na poważnych stanowiskach. Powodzenia:)

stinek
stinek
5 lat temu

A czy był konkurs albo ogłoszenie?