1

W Zespole Szkół Nr 3 tradycją już stało się pomaganie potrzebującym uczniom. W tym roku Samorząd Uczniowski i nauczyciele przeprowadzili zbiórkę na rzecz Kamili, chorej koleżanki z pierwszej klasy. W ramach podziękowania za zebrane pieniądze młodzież bierze udział w koncercie, żeby bawić się, ale również, aby swoją obecnością podkreślić gotowość niesienia pomocy i wsparcia potrzebującej koleżance.

Koncert ma formułę „sceny dla każdego”,ponieważ każdy uczeń może wystąpić na prawdziwej scenie i zaprezentować swój talent. Można zaśpiewać, zatańczyć, grać na instrumentach, wystąpić solo, w duecie i z zespołem. Niektórzy na ten koncert czekają cały rok, a niesamowite jest to, że wielu absolwentów chętnie wraca, żeby jeszcze raz wystąpić w auli na szkolnej scenie i jeszcze raz poczuć tą niesamowitą atmosferę.

 

2

Każdy występujący artysta dawał z siebie wszystko, bez względu na to, czy znalazł się na scenie po raz pierwszy, czy jest jej stałym bywalcem. Scena w auli ZS Nr 3 jest magicznym miejscem, na której wychowała się całkiem spora grupa artystów, którzy kontynuują rozpoczętą właśnie tutaj karierę. Nasza scena stoi dla każdego otworem.

3

W tym roku na scenie wystąpili między innymi : Katarzyna Majka, Artur Szotek, Adrian Molenda i Jakub Pasternak, Bartek Piłat, Iza Knap, Oliwia Czerniak i Oliwia Mystek, Kamil Poczęsny, Katarzyna Gonera, Bartek Żuchowicz, Szczepan Nowak i Marcin Kubański, oraz absolwenci: Monika Barczyk, Patryk Pukmiel, Justyna Rydzyk, Paulina Świstak.

4

Jako goście specjalni wystąpili olkuscy raperzy Faust i Laska, którzy brawurowo zagrali trzy kawałki z „ Czwartego stopnia do niczego” i wspaniale bawili się ze wszystkimi na scenie. Nasza szkolna scena przynosi szczęście, mamy nadzieję, że tak będzie również w przypadku sympatycznych olkuskich raperów. Trzymamy kciuki.

5

Wspaniałym akcentem był występ artystów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Olkuszu, którzy swoim występem porwali całą publiczność, i spowodowali, że na scenie razem zaśpiewali wszyscy artyści i organizatorzy, na czele z panem dyrektorem.
Najlepszym podsumowaniem koncertu były słowa prowadzącej koncert Karoliny Wilk : „Wspaniale jest mieć poczucie, że tworzymy niesamowitą społeczność, która nikogo nie postawi samego w potrzebie.”

6
Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu jako jedyna szkoła w powiecie dysponuje tak idealnym miejscem do realizacji artystycznych pasji młodzieży jakim jest aula szkolna, a nie ma chyba nic piękniejszego, niż dodanie do tego szczytnego celu, czyli pomocy innym. Organizatorem koncertu „Scena dla każdego” jest Agata Wdowik

ZS nr 3 w Olkuszu

7

8

9

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze