4

Już po raz piąty uczniowie, absolwenci i sympatycy szkoły, nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 3 rozegrali turniej piłki siatkowej. W gościnnej hali MOSiR – który jest współorganizatorem imprezy- 6 drużyn rywalizowało w turnieju pod nazwą „Fair Play Łączy Pokolenia”.
Od 2012 roku, kiedy to projekt pod tą nazwą wygrał Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach programu „ Szkoła bez przemocy” idea tej imprezy nie straciła na aktualności. Przeciwnie! Weszła na stałe do kalendarza imprez szkolnych w „ekonomiku”, stając się częścią szkolnej tradycji. Od 5 lat raz w roku obchodzimy prawdziwe, szkolne święto siatkówki.Swoje drużyny wystawiają: uczennice, uczniowie, nauczyciele i absolwenci ZS Nr3, oraz przyjaciele szkoły ( rodzice, sponsorzy itp.)
Pomimo tego, iż całemu turniejowi przyświeca idea rywalizacji w duchu fair play mecze są wyjątkowo zacięte, a i kondycja też się przydaje, bo gramy systemem „każdy z każdym”.

1

„Fair Play Łączy Pokolenia” ma niepowtarzalną atmosferę. Wielu uczniów, którzy grali w czasie nauki w spzkole – wracają, aby zagrać w drużynie absolwentów, tak samo jak nauczyciele, którzy po przejściu na emeryturę, nadal przychodzą, aby zagrać lub pokibicować. Również „przyjaciele szkoły” których zapraszamy do uczestnictwa, są zachwyceni ideą i tym, jak cała społeczność „ekonomika” potrafi się bawić wspólnie, na sportowo. Tak było w tym roku z firmą Instalbud Trzebinia, która nie tylko zasponsorowała nagrody dla grających, ale również włączyła się do rywalizacji w turnieju. Drużyna naszego sponsora okazała się najlepszą i zwyciężyła w turnieju. Drugie miejsce zajęła fantastycznie grająca drużyna dziewcząt z ZS Nr3, trzecia była drużyna uczniów, czwarte miejsce zajęli nauczyciele i absolwenci. Pomysłodawczynią i organizatorką turnieju jest Agata Wdowik.

ZS nr 3 w Olkuszu

2

3

5

6

7

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze