Olkusz

W dniu 5 listopada sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu stała się miejscem wyjątkowej uroczystości, która poświęcona została pamięci i dziedzictwu papieża Jana Pawła II. Koncert papieski, noszący hasło „Cywilizacja życia”, odbył się pod honorowym patronatem Romana Piaśnika Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Zgromadzoną publiczność powitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Michał Mączka. Na scenie wystąpiły zespoły Te Deum i Tibi Dabo, które poprzez perfekcyjnie dobrane i wykonane utwory dostarczyły publiczności chwil wzruszenia. W wydarzenie zaangażowani byli także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Cały koncert poprowadziła Nikola Oleksak, a wybrane teksty recytował Radosław Wiśniewski. Ich wystąpienie to doskonały przykład zaangażowania młodego pokolenia w kontynuację dziedzictwa papieża.

Scenariusz koncertu został starannie przygotowany przez Annę Brandegger-Miśków, która jako reżyser zadbała o spójność przekazu i głębię przesłania, na zakończenie wyrażając serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Kilka spontanicznych i wzruszających słów wygłosił również Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Marcin Wiercioch. Koncert „Cywilizacja życia” połączył na jednej scenie dwa pokolenia, które stworzyły niezapomniane widowisko muzyczne i duchowe przeżycie, będące wspaniałym przykładem jedności, której w dzisiejszym świecie doświadczamy coraz mniej.

MOK Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
6 miesięcy temu

W obecnej sytuacji ja bym tak nie promował JP2 bo jeszcze nie wiadomo jakie kwiatki wyjdą!