3 marca odbyła się II edycja Regionalnego Konkursu Kultury Słowa „Na drogach i rozdrożach języka”. Podobnie jak w ubiegłym roku,  konkurs cieszył się wielką popularnością. Do rozwiązywania testu przygotowanego przez panie Jolantę Nowak i Annę Siudykę przystąpiło 46 uczniów. W zmaganiach brali udział uczniowie ze wszystkich olkuskich gimnazjów, z Gimnazjum nr 1 w Wolbromiu, Gimnazjum w Kluczach, Gimnazjum w Krzykawie, Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Bukownie.

Mistrzem języka okazała się Karolina Pacia z Gimnazjum  nr 1 w Wolbromiu (opiekun mgr Bogumiła Glanowska-Król), II miejsce przypadło w udziale Justynie Tracz z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu (opiekun mgr Danuta Gawron), a trzecie Dominice Strzałce z Gimnazjum nr 1 w Wolbromiu (opiekun mgr Bogumiła Glanowska-Król).
Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a  zwycięzcy zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami.
Organizatorzy serdecznie dziękują panu Jackowi Jandzie, który, podobnie jak w ubiegłym roku, ufundował nagrody oraz słodycze  dla uczestniczących w konkursie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze