sp braciejówka noc naukowców

Pokazy robotów z klocków LEGO, warsztaty młodych konstruktorów, prezentacja ,,Tajemnice współczesnej automatyki”, spotkania z ekspertami i inne atrakcje czekały 4 grudnia na wszystkich uczniów podczas tegorocznej Nocy Naukowców w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce. Już po raz trzeci nauczyciele zaprosili na nocne spotkanie wszystkich młodych pasjonatów nauki. W tym roku hasło imprezy to ,,Noc z Robotami”. Głównym punktem wydarzeń edukacyjnych było popularyzowanie robotyki, automatyki i wszelkich dziedzin związanych z techniką .Z tego powodu sporo miejsca podczas pokazów poświęcono robotom. Dla najmłodszych prowadzone były także zajęcia manualne ,,Mój pierwszy robot – rysuję, bazgrzę i koloruję” , a starsi uczniowie konstruowali roboty z papieru. Nie zabrakło też rywalizacji. W szranki stanęli jednak nie uczniowie, ale ich całkowicie zautomatyzowane zabawki. Wystawione w zawodach zabawki miały naprawdę wysoki stopień zaawansowania i złożoności, co świadczy o wiedzy i kreatywności nowego pokolenia inżynierów.

sp braciejówka noc naukowców2
Tego wyjątkowego wieczoru niespodziankę sprawił nam również święty Mikołaj, odwiedzając naszą szkołę i obdarowując słodkimi upominkami wszystkich uczniów. Było dużo radości i uśmiechu na buźkach dzieci.
Podczas tegorocznej Nocy Naukowców każdy mały i duży odkrywca mógł osobiście zapoznać się z mocą najnowszych technologii. Ta wspaniała zabawa połączona z nauką przedmiotów matematyczno – przyrodniczych okazała się po raz kolejny strzałem w dziesiątkę.

SP Braciejówka

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze