1

Zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady właściwego zachowania w przedszkolu, w domu, czy też na placu zabaw, kontakty z nieznajomymi osobami, to tylko część tematów, które poruszyli policjanci podczas spotkań z przedszkolakami.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez dzielnicowych i policjantkę z komórki do spraw nieletnich i patologii. Dla mundurowych bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Funkcjonariusze zawsze starają się odpowiadać na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne.

2

Na spotkaniach z milusińskimi funkcjonariusze rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu na placach zabaw oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjanci podkreślali, jak ważne jest, aby nosić przy odzieży elementy odblaskowe, które znaczenie polepszają widoczność na drodze. Dzieci pilnie słuchały i świetnie odpowiadały na pytania zadawane przez policjantów, którzy sprawdzali ich wiedzę na temat właściwego poruszania się po drodze oraz znajomości znaków drogowych. Funkcjonariusze poruszali również temat obcych osób oferujących podwiezienie, częstujących cukierkami, czy też wypytujących przedszkolaka o sprawy rodzinne. Dzieci dziękowały za spotkanie mundurowym pięknymi obrazkami, laurkami czy artystycznymi występami.

KPP Olkusz

3

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o