zs1 olimpiada

62 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych w kieszeni ma już miejsce w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, a w głowie jeden cel – zwycięstwo. Olimpijczycy, a wśród nich Grzegorz Płowiec reprezentujący Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, pokonali ponad 7 000 konkurentów, by zapewnić sobie miejsce w ostatnim etapie turnieju wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

 

Głowa pełna wiedzy, wiara w siebie i stalowe nerwy – to charakterystyczne cechy olimpijczyka. Pokonanie dwóch etapów – szkolnego i okręgowego, to nie lada wyczyn. Tylko świetne przygotowanie i prawdziwa logistyczna pasja mogły dać przewagę tegorocznym finalistom nad siedmioma tysiącami uczestników olimpiady z 265 szkół  z całej Polski. 15 marca 2013 roku, w siedzibie WSL do rozwiązania będą mieli zadania problemowe, a do zdobycia bezpłatne studia i inne cenne nagrody rzeczowe, a także praktyki, staże, a nawet praca w renomowanych firmach logistycznych.

Walka o miejsce w finale odbyła się 7 grudnia w 14 okręgowych ośrodkach. Z ponad 730 uczestników II etapu, 62 osoby najlepiej poradziły sobie z zestawem 25 pytań wielokrotnego wyboru. Grzegorz (z prawej) był w przedziale miejscowym 4-8. Do drugiego etapu zakwalifikował się również Mateusz Straszak ( z lewej), ale niestety jemu zabrakło kilku punktów, aby dostać się do finału. Obaj chłopcy są uczniami klasy trzeciej Technikum logistycznego. Kierunek stosunkowo młody w ZS Nr 1, ponieważ w bieżącym roku szkolnym przystąpi pierwszy rocznik do egzaminu zawodowego.

Za reprezentanta Zespołu Szkół Nr 1 mocno trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że w marcu podczas finału wypadnie znakomicie! 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze