1

W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego cały zespół, na czele z intendentką, panią Sylwią Nocoń, stara się zmieniać myślenie o zbiorowym żywieniu i promuje (w miarę możliwości finansowych) zdrowe odżywianie. W ramach tej niezmordowanej akcji promocyjnej odbywają się w przedszkolu comiesięczne dni poświęcone jakiemuś warzywu lub owocowi, które zresztą pojawiły się w codziennym jadłospisie przedszkolaków jako nieformalne drugie śniadanie.

Jedyną zmianą jest dzień tygodnia – w obecnym roku szkolnym jest to poniedziałek, zwykle pierwszy w danym miesiącu. I tak 6 listopada nie mógł się obyć bez okazałej i apetycznej dyni!
„W kole wszyscy już stoimy,
każdy czyjąś rękę trzyma
i dzień dobry już mówimy,
dziś królować będzie dynia.”

2

To było wprowadzenie i równoczesne powitanie we wszystkich grupach, w których przedszkolaki przyszły wystrojone na pomarańczowo. Miały później okazję wysłuchać wiersz M. Kownackiej „Dynia” i porozmawiać o nim, jak również o przyniesionych tego dnia do przedszkola dyniach – ich wyglądzie, kolorze, kształcie, usłyszeć o wartościach odżywczych dyni i o tym, co z dyni można zrobić. Następnie był czas na zabawy twórcze w Dyniolandii oraz taniec integracyjny „Tańczące dynie”. A popołudniu odbyły się jeszcze dyniowe zawody i można było dokończyć prace plastyczne o tematyce dyniowej lub z użyciem dyni po prostu.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze