czarny koń olimpiada warmia mazury

Olkuscy szachiści wygrali XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych – Warmia Mazury 2016 r. Drugi raz w historii olkuskiego sportu młodzieżowego, młodzi sportowcy z Olkusza wygrali klasyfikację generalną Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podobnie jak w 2001 r. tak i teraz sztuki tej dokonali szachiści z UKS Czarny Koń Olkusz (w 2016 r. organizatorem OOM z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki jest Warmia i Mazury, dyscyplina szachy – Olecko).
Mateusz Lis, Jakub Ochowicz, Barbara Goraj, Tomasz Bąchór i Bartłomiej Turski wygrali klasyfikację klubową XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych – dyscyplina szachy, pozostawiając w pobitym polu 83 kluby i ponad 180 zawodników w wieku 12-14 lat.

Na ten ogromny sukces oprócz bardzo dobrej gry naszych zawodników złożyła się profesjonalna praca Arcymistrza Pawła Czarnoty oraz Mistrzyni Międzynarodowej Doroty Kika. To oni przygotowali ich do Olimpiady, jak również opiekowali się w czasie turnieju w dniach 30.04 – 07.05.2016 r.

czarny koń olimpiada warmia mazury2
Wielkie podziękowania należą się również rodzicom zawodników, którzy nie tylko na co dzień poświęcają swój czas i zaangażowanie w pracę klubu, ale również aktywnie wspierali zawodników i trenerów podczas zawodów w Olecku.
Bez wątpienia olkuska szkoła szachowa przez ostatnie 30 lat przynosi chwałę i sławę naszemu miastu, zarówno na krajowych jak i międzynarodowych arenach. Sukces osiągnięty w Olecku na pewno trwale zapisze się na kartach historii olkuskiego sportu.

Zarząd klubu serdecznie gratuluje zawodnikom oraz trenerom osiągniętego sukcesu i życzy kolejnych zwycięstw w bieżącym sezonie.

UKS Czarny Koń Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze