kronika policyjna

Wolbrom. 35-latek ukradł alkohol i artykuły spożywcze
Mężczyzna, który ukradł ze sklepu towar o wartości kilkuset złotych usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę tj. 5 września 2018 roku w jednym z dyskontów w Wolbromiu.

35-latek zabrał z półek sklepowych alkohol, artykuły spożywcze, chemiczne oraz tekstylne o wartości ponad 550 a następnie opuścił sklep i nie zapłacił za towar. Mężczyzna jednak szybko został ujęty przez pracownika ochrony sklepu, który o zdarzeniu natychmiast powiadomił Policję. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Wolbromiu badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 3,7 promila alkoholu. 35-latka zatrzymano i doprowadzono na komisariat. 6 września 2018 roku podejrzany usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do popełnionego czynu.

Olkusz. Włamanie do restauracji
Policjanci z komendy zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem do jednej z olkuskich restauracji. Zdarzenie miało miejsce 6 września 2018 roku. Złodziej wyłamał się do pomieszczenia gospodarczego i ukradł narzędzia. Właściciel wstępnie straty oszacował na kilkaset złotych. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Kradzież z w autobusie
Policja przyjęła zawiadomienie, że na zajezdni autobusowej MPK nieustalony do chwili obecnej sprawca, z zaparkowanego autobusu ukradł pieniądze i bilety. Do kradzieży doszło 1 września 2018 roku.

Olkusz. Uszkodzono samochód
Dochodzenie w sprawie uszkodzenia samochodu osobowego marki Volvo prowadzą śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Do zdarzenia doszło 3 września 2018 roku na ulicy Zofii Nałkowskiej w Olkuszu. Sprawca uszkodził samochód poprzez porysowanie powłoki lakierniczej. Starty wstępnie oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 783
W sobotę 8 września około godziny 10:20 na drodze wojewódzkiej nr 783 pomiędzy miejscowościami Pazurek a Chrząstowice, samochód osobowy zderzył się z busem. W wyniku tego wypadku zginął 30-letni mężczyzna. Jak wstępnie ustalono, kierujący oplem chcąc uniknąć zderzenia ze sarną, która wybiegła na jezdnię, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z busem. Z kolei w tył busa najechał jadący za nim suzuki grand vitara. W wyniku tego wypadku śmierć poniósł 30-letni kierowca opla. Mężczyzny, pomimo natychmiastowej reanimacji, nie udało się uratować. Ranni zostali pasażerowie busa. Pomocy poszkodowanym udzielali strażacy i ratownicy medyczni. 4 osoby (pasażerowie busa) zostały odwiezione do szpitali w Olkuszu i Chrzanowie. Jedną, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przetransportowano do szpitala w Prokocimiu. Utrudnienia na drodze trwały około 2 godzin. Policjanci zabezpieczający miejsce zdarzenia wyznaczyli objazd przez pobliskie miejscowości. Na miejscu obecny był prokurator i technik kryminalistyki i. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wypadki i kolizje drogowe w powiecie olkuskim. Bilans ubiegłego weekendu
W ubiegły weekend policjanci ruchu drogowego olkuskiej komendy siedmiokrotnie wyjeżdżali do wypadków i kolizji drogowych w powiecie olkuskim. W skutek tych zdarzeń dwie osoby zmarły a kilkanaście osób zostało rannych. Tragedią zakończył się wypadek w Wierzchowisku i w pobliżu Pazurka koło Olkusza.

W sobotę tj. 8 września 2018 roku około godziny 10:20 na drodze wojewódzkiej nr 783 pomiędzy miejscowościami Pazurek a Chrząstowice samochód osobowy zderzył się z busem. W wyniku tego wypadku zginął 30-letni mężczyzna. Pięciu pasażerów busa zostało rannych.

Do kolejnej tragedii doszło wczoraj tj. 9 września 2018 roku przed godziną 17 w Wierzchowisku. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 783 z drogą powiatową 1144K w Wierzchowisku zderzyły się dwa samochody osobowe: renault talia i volvo. Jak wstępnie ustalono, kierujący renault najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w volvo. Poważnie ranna została jedna z pasażerek renault, którą śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano do krakowskiego szpitala. Pomimo pomocy medycznej kobieta zmarła w szpitalu. W wypadku drogowym zostały ranne jeszcze trzy osoby tj. kierowca renault i druga z pasażerek oraz kierująca volvo, którzy trafili do szpitala w Miechowie. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Obecny na miejscu technik kryminalistyki wykonał oględziny, sporządził szkic sytuacyjny i zrobił zdjęcia.

8 września 2018 roku po godzinie 19 na Mazańcu w Olkuszu kierujący bmw stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierowca i pasażer trafili do olkuskiego szpitala gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Nietrzeźwi kierowcy na drodze – policja apeluje o rozwagę!
W ubiegły weekend olkuscy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Drugim był 15-latek, który w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem i doprowadził do zderzenia z zaparkowanym pojazdem.

W piątek 7 września o godzinie 9:30 policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej. Okazało się, że sprawcą był nietrzeźwy kierowca. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem marki Ford Focus, jadąc w stronę Krakowa nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na jego tył. Ranny został kierowca forda oraz jego pasażer. Mężczyzn przewieziono do szpitala w Olkuszu. Kierujący fordem był nietrzeźwy, albowiem przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie jest ponad 2,3 promila alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia policjanci interweniowali wobec kolejnego nietrzeźwego kierowcy. Był nim15-letni motorowerzysta, który miejscowości Dłużec stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowany na poboczu samochód osobowy marki BMW. Kierujący skuterem jak i jego pasażer w wieku 15-lat, zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Oboje byli nietrzeźwi, kierowca miał ponad pół promila alkoholu a pasażer ponad 1,2. Do szpitala w Olkuszu został przewieziony pasażer skutera. Kierujący motorowerem nie posiadał uprawnień. Sprawa niebawem trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Oprócz kolizji z udziałem nietrzeźwych kierujących policjanci z olkuskiej drogówki wyeliminowali z ruchu 3 osoby, które zdecydowały się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”. Rekordzista miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli drogowej w Kluczach. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Pijany kierowca stanowi zagrożenie na drodze i może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi. Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie.
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Każdy może zadzwonić – nawet anonimowo – pod numer telefonu 112 lub 997 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Olkusz. Włamanie do garażu
Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Do zdarzenia doszło na jednym z olkuskich osiedli. Sprawca włamał się do garażu i ukradł narzędzia oraz sprzęt warsztatowy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Skradziono akumulatory
7 września 2018 roku w Olkuszu na ulicy Mickiewicza, nieustalony do chwili obecnej sprawca, ukradł z zaparkowanego pojazdu ciężarowego dwa akumulatory. Właściciel straty wycenił na ponad tysiąc złotych. Nad sprawa pracują śledczy z komendy w Olkuszu.

Areszt i dozór policji dla sprawców pobicia i uszkodzenia samochodu
33-latek, który wspólnie i w porozumieniu ze swoim 28-letnim kolegą pobił 60-latka i uszkodził mu samochód, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Wobec mężczyzn prokurator skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu oraz policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. 3 września 2018 roku mundurowi z Komisariatów Policji w Kluczach otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości znajdującej się na trenie gminy Klucze dwóch mężczyzn niszczy zaparkowany przed posesją samochód. Gdy przyjechali na miejsce czekał na nich zgłaszający. Mężczyzna miał ranę głowy, zakrwawioną twarz oraz ubranie. Zgłaszający twierdził, że podczas snu do jego mieszkania weszły dwie osoby, które go pobiły. Mężczyźni zniszczyli również zaparkowany w pobliżu posesji samochód. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie. 60-latek został przewieziony do szpitala w Olkuszu, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Mundurowi zidentyfikowali jednego z napastników i ustalili jego tożsamość. Był nim 28-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Drugim, okazał się być 33-letni syn pokrzywdzonego. Dalsze działania policjantów doprowadziły do zatrzymania obu mężczyzn. 5 września 2018 roku mundurowi zatrzymali pojazd, którym poruszali się sprawcy. Jak się okazało 33-letni kierowca opla, nie miał uprawnień i prowadził pojazd pomimo decyzji starosty o jego cofnięciu. Ponadto był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Zarówno kierujący jak i pasażer zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili również, że 33-latek dokonał jeszcze kilku innych przestępstw.m.in. kradzieży z włamaniem, groźby karalnej oraz stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty, które przedstawił im prokurator.
Wobec 33-latka prokurator skierował wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, który został uwzględniony przez sąd. Natomiast wobec 28-latka policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Wybuch gazu w Jaroszowcu
Do wybuchu gazu doszło 12 września 2018 roku około godziny 22 na ulicy Kolejowej w Jaroszowcu w mieszkaniu 79-letniego mężczyzny. Ranna została jedna osoba. Jak wstępnie ustalono, prawdopodobną przyczyną wybuchu była nieszczelna instalacja z butlą gazową. Do eksplozji doszło w mieszkaniu 79-latka. Mężczyzna został poważnie ranny i karetką pogotowia przewieziono go do szpitala w Olkuszu. Na miejsce wezwano Inspektora Nadzoru Budowlanego, który dokonał oględzin budynku. Nie doszło do naruszenia konstrukcji kamienicy i domownicy, którzy wcześniej sami opuścili swoje mieszkania w obawie o życie i zdrowie, mogli bezpiecznie do niech powrócić. W akcji ratowniczej brali udział strażacy, policjanci oraz służby medyczne. W miejscu zdarzenia podejmowane są dalsze czynności z udziałem biegłego specjalisty z zakresu pożarnictwa. Śledczy będą ustalać okoliczności i przyczynę wybuchu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze