kronika policyjna

Pazurek. Włamania do domków letniskowych
Policjanci z Olkusza ustalają sprawcę, który 7 lutego 2018 roku w miejscowości Pazurek dokonał trzech włamań do domków letniskowych. Łupem złodzieja padły głównie sprzęty RTV i AGD, oraz przechowywane narzędzia.

Jeden z właścicieli poniósł straty w kwocie 2.000 zł. Trwają ustalenia strat na dwóch pozostałych działkach. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawiania wolności nawet do 10 lat.

Olkusz. Areszt dla sprawcy przemocy domowej
Olkuscy policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę podejrzewanego o pobicie żony. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut znęcania się. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

11 lutego br. około godziny 18:00 policjanci udali się do jednego z mieszkań z terenu Olkusza, gdzie miał przebywać sprawca przemocy domowej. Interweniujący mundurowi ustalili, że 55-letni mężczyzna pokłócił się z żoną i ją dotkliwie pobił. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Żona sprawcy ze złamanym oczodołem strony lewej przebywa w dalszym ciągu w szpitalu. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, to nie był pierwszy raz, kiedy mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. 12 lutego mężczyźnie postawiono zarzut z art. 207 kk – znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator zakazał mu zbliżać się do pokrzywdzonej, objął go również policyjnym dozorem. Mężczyźnie na chwilę obecną grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Niech przedstawiona informacja będzie przestrogą dla osób, które swoim zachowaniem krzywdzą najbliższych. Policja podejmuje zdecydowane działania ukierunkowane na pomoc ofiarom przemocy domowej.

W trosce o bezdomnych i samotnych
W związku z utrzymującymi się znacznymi spadkami temperatur olkuscy policjanci w dalszym ciągu realizują wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, ale również osób pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze na bieżąco będą kontrolować miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwrócą również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. Wszystkie działania będą mieć charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielą informacji oraz wszelkiego wsparcia w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym, oraz innym osobom wymagającym opieki. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu funkcjonariusze ułatwią im dotarcie do noclegowni, schroniska dla bezdomnych lub do miejsc, gdzie otrzymają niezbędną pomoc.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie policji oraz pracownikom socjalnym wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. Nie bądźmy nieczuli również na osoby nietrzeźwe, które przebywają na mrozie. Wspólnie możemy im pomóc. Nie bądźmy obojętni, pomóżmy tym, którzy tej pomocy potrzebują!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze