blacha

Kradzież rowerów

W dniach 21 – 28 kwietnia, z piwnicy bloku przy ul. Łokietka w Wolbromiu, skradziono dwa rowery górskie. Pokrzywdzony stracił ok. 2000 zł. Sprawą zajęli się miejscowi funkcjonariusze.

Włamanie do samochodu

26 kwietnia. Około godz. 20:00, przy ul. Głównej w Kwaśniowie Dolnym włamano się do zaparkowanego tam Mercedesa. Z jego wnętrza nieznany sprawca skradł m.in. CB radio oraz portfel z pieniędzmi. Pokrzywdzony oszacował straty na 1300 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi komenda Policji w Kluczach.

Nieletni sprawca kradzieży telefonu

30 kwietnia. Około godz. 12:00 wypoczywająca nad rzeką Sztoła mieszkanka Bukowna zauważyła, że ktoś ukradł jej telefon komórkowy. Policjanci szybko ustalili, że kradzieży mógł dokonać 15 – letni chłopiec, również mieszkający w Bukownie. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania nieletniego, funkcjonariusze odzyskali telefon o wartości 500 zł. Sprawą wkrótce zajmie się sąd.

Kolejne włamanie na Orzeszkowej

30 kwietnia. Około godz. 15:30 nieznany sprawca włamał się do mieszkania w bloku, przy ul. Orzeszkowej w Olkuszu. Z wnętrza zniknęła biżuteria. Właściciel mieszkania wycenił straty na blisko 2000 zł. Sprawcy, za dokonanie włamania z jednoczesną kradzieżą grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Pobili za 20 zł!

30 kwietnia. Około godz. 16:00 do domu mieszkańca Podlipia zapukali dwaj mężczyźni. Nikt nie otworzył, więc nieproszeni goście wyważyli drzwi. Dostając się do środka zażądali od gospodarza pieniędzy. Po odmowie przekazania gotówki sprawcy rozboju zaczęli bić mężczyznę, grożąc mu utratą życia. Agresorzy opuścili dom, w momencie, gdy otrzymali 20 zł. Pierwszy ze sprawców został zatrzymany chwilę po napadzie. Drugi w ręce funkcjonariuszy wpadł kilka godzin później. Zatrzymani to 45 – letni mieszkaniec Klucz oraz 39 – letni mieszkaniec Podlipia. Obaj trafili do aresztu olkuskiej komendy. Grozi im kara 12 lat więzienia.

Nietrzeźwi kierujący

1 maja. Około godz. 0:15 na ul. Głównej w Bolesławiu policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Opel. Za kierownicą pojazdu siedział mieszkaniec Braciejówki. Podczas badania alkomatem okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. W organizmie mężczyzny znajdowało się 0,8 promila alkoholu. Ponadto niepokorny kierowca nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tym samym odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

Podobny przypadek miał miejsce kilka godzin później na ul. Biema w Olkuszu. Tym razem w organizmie kierowcy Lancii alkomat wykazał obecność 0,3 promila. Także i tutaj okazało się, że zatrzymany do kontroli ma orzeczony zakaz prowadzenia samochodu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze