wasze interwencje nowe

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Trzy sygnalizacje świetlne na drodze krajowej 94 w Olkuszu zostaną wreszcie zsynchronizowane.

Chodzi o skrzyżowania „krajówki” z obwodnicą, al. 1000-lecia i ul. Przemysłową oraz ul. Króla Kazimierza Wielkiego i ul. Pakuska.  – Kiedy jadę zgodnie z przepisami, często na każdym z tych skrzyżowań „łapie” mnie czerwone światło. Nie dość, że sygnalizacje są zlokalizowane w niedużych odległościach od siebie, to jeszcze nie można ich płynnie przejechać – narzekają kierowcy. Drugim problemem są lewoskręty na wspomnianych skrzyżowaniach. W jednym cyklu na zielonym świetle mogą przejechać zaledwie 3 – 4 samochody.

Czy jest możliwe zsynchronizowanie wspomnianych sygnalizacji, wprowadzenie tzw. zielonej fali i „wydłużenie” zielonego światła na lewoskrętach? O to zapytaliśmy zarządcę drogi, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Jak się dowiedzieliśmy, oddział GDDKiA w Krakowie zlecił już  prace projektowe dotyczące zmiany programów sygnalizacji świetlnej dla wymienionych trzech skrzyżowań. Planowana  jest także wprowadzenie tzw. „zielonej fali”. – By usprawnić ruch konieczna będzie modernizacja i doposażenia urządzeń sterujących na wszystkich 3 skrzyżowaniach. Zakończenie prac umożliwiających wprowadzenie zmian przewidywane  jest na koniec września tego roku – odpowiada Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej krakowskiego oddziału GDDKiA.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gg
gg
7 lat temu

a czasomierze na foto pułapce to gdzie??
– Trzeba zlecić kolejny projekt ?!

baca
baca
7 lat temu

No patrzcie zrobią „zieloną falę” durnie dołożyli trzecie światła i nie pomyśleli o synchronizacji teraz będą zlecać.

niekumaty
niekumaty
7 lat temu

[quote name=”pavv”]No to już się zupełnie zakorkuje bo wszyscy będą musieli max. 60 km/h jechać.[/quote]

a ile ty byś chciał jechać w terenie zabudowanym? 90 km/h? 😀 😆

pavv
pavv
7 lat temu

No to już się zupełnie zakorkuje bo wszyscy będą musieli max. 60 km/h jechać.