jablko zamiast papierosa 2017

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu wzięli udział w akcji prozdrowotnej 7 event dla zdrowia „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami. Jabłko zamiast papierosa!” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Inspekcję Sanitarną w Olkuszu. Już po raz siódmy uczniowie z naszych szkół ponadpodstawowych wspólnie z gronem pedagogicznym zjedli 1 tonę jabłek!!!

Głównym celem akcji było promowanie zdrowego stylu życia oraz zmotywowanie osób palących do ograniczenia używania wyrobów tytoniowych, w tym elektronicznych inhalatorów nikotyny w towarzystwie osób niepalących lub/i rozstania się z nałogiem.

 

W tym roku Organizatorzy EVENTU odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu. W czasie spotkania edukacyjnego z Uczniami, Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym poruszone zostały tematy dotyczące promowania zasad zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych w życiu codziennym. Uroczystość w I LO w Olkuszu zakończyła się zjedzeniem symbolicznego jabłka! W taki sposób powiat olkuski włączył się w uroczyste obchody Światowego Dania Rzucania Palenia 2017. Oprócz uczniów i nauczycieli z placówek ponadpodstawowych do akcji przyłączyła się młodzież przebywająca w Zespole Placówek Oświatowych w Olkuszu, podopieczni OREW w Wolbromiu, pracownicy Starostwa Powiatowego i PCPR w Olkuszu, Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Olkuszu, Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olkuszu. W evencie udział wzięło około 4 tysiące osób. Dziękujemy!

PSSE w Olkuszu

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ChemikGrzegorz z OsadyStasiu Lecpavvhela54 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan Sztaudynger
Jan Sztaudynger

Prośba /I/

Nie palcie młodzi,
Bo mnie to szkodzi.

hela54
hela54

Paliłam,teraz od kilkunastu lat bez nikotyny.Jak to jest,że dopalacze złe,a fajki dobre bo państwo ma wpływy z akcyzy.Państwo powinno walczyć z fajkami tak jak z dopalaczami.Przecież ruinują życie i doprowadzają do chorób i śmierci Polaków. Mylę się?To dochody ważniejsze od zdrowia Polaków? Kasa musi się zgadzać tak?Lepiej ostrzeżenie na paczce dać zamiast zakazać,wygodne bo wpływy ogromne

pavv
pavv

[quote name=”hela54″]To dochody ważniejsze od zdrowia Polaków? Kasa musi się zgadzać tak?Lepiej ostrzeżenie na paczce dać zamiast zakazać,wygodne bo wpływy ogromne[/quote]

Gdyby nie dochody z fajek i wódy to państwo by zbankrutowało po 2-3 miesiącach. Swoją drogą to nikotyna nie jest tak szkodliwa jak woda.

Stasiu Lec
Stasiu Lec

[quote name=”Jan Sztaudynger”]Prośba /I/

Nie palcie młodzi,
Bo mnie to szkodzi.[/quote]
Panie Janku,
o tym Pan zapomniał?
Cytat:
:Jabłek nie jadam. Zmądrzałem.
Adam.

Grzegorz z Osady
Grzegorz z Osady

Czy lekarz Knapik podzieli się również jabłkami z mieszkańcami Klucz, Chechła, Cieślina, Golczowic i Jaroszowca, których naraziła na wdychanie śmiertelnie toksycznego dymu z pożaru wysypiska śmieci w Kluczach-Papierni?

Chemik
Chemik

Co zrobił dla ochrony zdrowia mieszkańców Klucz-Osady, dyrektor Sanepidu – lekarz Agata Knapik?????? Składała przysięgę Hipokratesa – po pierwsze nie szkodzić!!!!! Czy to prawda, że pomiar zanieczyszczenia powietrza w Kluczach i okolicy przeprowadzony przez tę lekarkę i jej „grupę chemiczną” polegał jedynie na wzrokowej ocenie czy w danej miejscowości widać dym i czy nosem czuć smród????!!!!!!

Panie z Sanepidu ukrywają przed nami mieszkańcami Klucz istotne fakty dotyczące naszego zdrowia i bezpieczeństwa! Sprawą tą już interesuje się prokurator z Krakowa (Dziękujemy!!!)

Chemik
Chemik

[quote name=”pavv”][quote name=”hela54″]To dochody ważniejsze od zdrowia Polaków? Kasa musi się zgadzać tak?Lepiej ostrzeżenie na paczce dać zamiast zakazać,wygodne bo wpływy ogromne[/quote]

Gdyby nie dochody z fajek i wódy to państwo by zbankrutowało po 2-3 miesiącach. Swoją drogą to nikotyna nie jest tak szkodliwa jak woda.[/quote]

Ma Pan racje, bo woda badana przez panią Knapik z Sanepidu porównywana była często do składu gnojówki……Wszyscy pamiętamy ja cały powiat olkuski pił wodę z beczkowozów!! Kto wie, patrząc na to co się tu wyrabia, czy w nocy już nie świecimy!!!!!!