kronika policyjna

Olkusz. Kradzież portfela w lokalu gastronomicznym
8 października br. w jednym z lokali gastronomicznych w Olkuszu skradziono portfel z dokumentami. Złodziej wykorzystał nieuwagę zamawiającej posiłek kobiety 76-latki i z jej torebki ukradł portfel. Kobieta straciła dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Sprawą zajmują się policjanci z komendy.

Bukowno. Zatrzymany bez uprawnień
To już kolejny przypadek na terenie powiatu olkuskiego, kiedy to w krótkim odstępie czasu policjanci zatrzymali kierowców, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. 8 listopada funkcjonariusze drogówki w Bukownie zatrzymali do kontroli 43-latka. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 180 a kodeksu karnego. Art. 180a k.k. stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

84-latka straciła oszczędności
We wtorek 8 listopada około godziny 11.00 do domu 84-letniej kobiety weszły cztery panie narodowości romskiej, które licząc na współczucie i zrozumienie, poprosiły staruszkę o coś do jedzenia i jakieś drobne pieniądze. Właścicielka przyniosła im trochę śliwek i jabłek, kobiety zabrały owoce i opuściły posesję, odjeżdżając jasnym samochodem w kierunku Olkusza. W konsekwencji kobiecie zniknęły oszczędności – 14000 zł.

Bukowno. Kradzież portfela z dokumentami
10 listopada w Bukownie na ulicy Mostowej skradziono portfel z dokumentami. Właścicielka portfela – mieszkanka Bukowna, straciła dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze w kwocie 300 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Bukownie.

Bukowno. Kradzież tablicy rejestracyjnej
W Bukownie na ulicy Niepodległości z samochodu marki Opel Corsa skradziono tablicę rejestracyjną. Zdarzenie miało miejsce 11 listopada 2016 roku. Policjanci z komisariatu w Bukownie pracują nad tą sprawą.

Olkusz. Z opla skradziono radio, plecak oraz gaśnicę
Policjanci z komendy w Olkuszu zajmują się sprawą kradzieży radia samochodowego, plecaka i gaśnicy. Do kradzieży doszło 11 listopada 2016 roku na ulicy Dworskiej w Olkuszu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Złodziej sklepowy zatrzymany na gorącym uczynku
Zarzut kradzieży usłyszał 20-letni olkuszanin, który ukradł artykuły spożywcze i alkohol w jednym z sklepów w Olkuszu. Mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu ukradł artykuły spożywcze, został zatrzymany. 20-latek zdefraudował towar o wartości 686 złotych – m.in. kilkanaście sztuk kawy, kilka sztuk czekolady oraz alkohol. Mężczyzna liczył, że łupy wywiezie wózkiem ze sklepu. Złodziej został jednak ujęty przez pracownika ochrony sklepu, który na miejsce wezwał policyjny patrol. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i jako nieletni przebywał w zakładzie poprawczym. 20-latek usłyszał już zarzut kradzieży z art. 278§1 kodeksu karnego. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Wobec mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór.

Jazda z promilami i na zakazie sądowym
Blisko promil alkoholu w organizmie miała 33-letnia mieszkanka gminy Trzyciąż, którą zatrzymali wolbromscy policjanci. Kobieta prowadzała fiata bravo pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. W nocy z 13 na 14 listopada 2016 roku policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali do kontroli drogowej 33-letnią mieszkankę gminy Trzyciąż, kierującą osobówką. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kobiety, okazało się, że prowadzi pojazd mając w organizmie blisko promil alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta wsiadła za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który kończy się dopiero 2018 roku. Kobieta odpowie za przestępstwo z kodeksu karnego z art. 178a§4. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi grzywna powyżej 10 000 złotych, kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Olkusz. Kradzież akumulatorów
14 listopada br. z pojazdu marki Daf, który zaparkowany był na ulicy Kruszcowej w Olkuszu, skradziono dwa akumulatory. Właściciel straty oszacował na kwotę ponad 1300 złotych. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Wolbrom. Kierowca fiata potrącił kobietę na przejściu dla pieszych
65-letnia mieszkanka Wolbromia, która przechodziła przez przejście dla pieszych, została potrącona przez fiata uno. Ranną kobietę, karetką pogotowia, przewieziono do szpitala w Olkuszu. Do zdarzenia doszło wczoraj, wieczorem około godziny 17, na ulicy Krakowskiej w Wolbromiu. Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Uno, 33-letni mieszkaniec Wolbromia, na przejściu dla pieszych potrącił kobietę. Piesza została przewieziona do szpitala. Kierujący fiatem był trzeźwy. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, wykonali szkic sytuacyjny oraz dokumentację fotograficzną. W sprawie wypadku będzie prowadzone postępowanie wyjaśniające, zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Olkusz. Włamanie do pizzerii
Do zdarzenia doszło 15 listopada 2016 roku. Sprawca włamał się do jednej z olkuskich pizzerii i ukradł laptopa oraz pieniądze. Straty w ustaleniu. Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Olkusz. Kradzież tablic rejestracyjnych
15 listopada 2016 roku z samochodu osobowego marki Toyota skradziono dwie tablice rejestracyjne. Samochód znajdował się na osiedlowym parkingu na ulicy Legionów Polskich w Olkuszu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z miejscowej komendy.

Komunikaty:

1. W okresie od 27-28 października 2016 roku, przy drodze krajowej nr 94 w Olkuszu, uszkodzono znak informacyjny D-3 (droga jednokierunkowa). Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt telefoniczny z policjantką prowadzącą sprawę nr tel. 32-6478 235 lub 997.

2. Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki BMW x5. Do zdarzenia doszło 31 października na ulicy Ołowianej w Olkuszu. Sprawca uszkodził tylny zderzak w tym pojeździe i odjechał z miejsca. Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt telefoniczny z policjantem prowadzącym postępowanie nr tel., 32-6478 234 lub 997.

3. 10 listopada około godz. 22.30 na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu (na wysokości zajezdni PKM przy skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki) kierujący czerwoną skodą wjechał pomiędzy dwa pojazdy tj. hyundai i renault megane, które zatrzymały się na sygnalizacji świetlnej i uszkodził oba samochody. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Policja prosi o kontakt osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat samego zdarzenia lub na temat użytkownika tego pojazdu pod numer telefonu 32 6478234 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze