wigilia

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało wprawdzie pięć tygodni, ale wzorem ubiegłego roku, na olkuskiej starówce odbędą się dwa spotkania wigilijne – jedno organizowane przez posła Jacka Osucha, a drugie przygotowane przez burmistrza Romana Piaśnika.

Obie wigilie odbędą się w tym samym miejscu, dzień po dniu. Poseł zaprasza wszystkich na rynek tradycyjnie w ostatnią przedświąteczną sobotę. Tym razem wypadło na 17 grudnia. Następnego dnia w niedzielę, mieszkańcy będą mieli okazję po raz drugi spotkać się, złożyć sobie życzenia i pokolędować. Podczas obu wigilii na uczestników czekać będzie gorący posiłek. Nie zabraknie tradycyjnej kapusty z grochem, postnych pierogów i ryby. Pomoc uzyskają także najbiedniejsi, a na mieszkańców czekać będą również inne atrakcje.

Zanim zabukowano oba terminy padł pomysł organizacji „Wspólnej Wigilii dla Mieszkańców Olkusza”, jednak zarówno poseł jak i burmistrz dużo wcześniej podjęli działania zmierzające do niezależnej organizacji obu przedsięwzięć. Tym sposobem do porozumienia nie doszło i już drugi rok z rzędu będziemy świadkami podwójnego spotkania świątecznego. Oby ze zdwojoną radością i w prawdziwie wigilijnym klimacie, bez zbędnych słownych przepychanek.

wigilia rynek2015

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wiewiór
wiewiór
7 lat temu

Katolicy na pokaz.

piss
piss
7 lat temu

Panie poślee Wigilia ma łączyć a nie dzielić (jest pan katolikiem?????)

sikorka
sikorka
7 lat temu

W sprawie olkuskiej wigilii znowu mamy tradycyjny już wigilijny groch z kapustą 😆 😆 😆
Ciekawe, co na to olkuscy proboszczowie?
Bo oczywiście ani poseł, ani burmistrz, tak „po chrześcijańsku” nie odpuszczą ani na paznokieć.
No to czekamy sobie radośnie na przyjście Dzieciny, bo jak już potem Dziecina dorośnie i będzie głosić jakieś nauki, ba – ustanowiona zostanie Królem Polski, to i tak i poseł i burmistrz będą to mieli w nosie. 😆 😆 😆

wesoły
wesoły
7 lat temu

jeden ………. i drugi …….. szkoda, że robiąc sobie propagandowe spotkania, nie zastanowią się co jest w związku z nimi najważniejsze…Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis!