tenis lso

Miniony weekend upłynął w hali MOSiR-u pod znakiem tenisa stołowego. W piątek odbył się bowiem 2. Memoriał im. Henryka Swędzioła, a w sobotę do jubileuszowej rywalizacji o Puchary Biskupa Sosnowieckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz przystąpili reprezentanci służby liturgicznej ołtarza.

Tegoroczna rywalizacja ministrantów i lektorów była już dwudziestą z kolei tego typu imprezą, która od lat odbywa się w Olkuszu. Tym razem do zmagań o sportowe zaszczyty w diecezji przystąpiło 80 zawodników z 18 różnych dekanatów. Turniej prowadzony był w pięciu kategoriach wiekowych. Oprócz indywidualnych laurów, grano także o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Najlepiej z grona uczestników wypadli przedstawiciele dekanatu Sułoszowa. Wyprzedzili oni swoich rówieśników z Olkusza i Jaroszowca.

Wśród najmłodszych tenisistów z klas III-IV szkół podstawowych najlepiej poradził sobie Szymon Kot, drugi był Bartosz Gluźniewicz, a trzeci Wiktor Czapla. W kategorii klas V-VI równych sobie nie miał za to Igor Adamczyk z Jaroszowca, srebro dla Seweryna Kuboszka, a brąz dla Jakuba Sowuli z Zadroża.

U gimnazjalistów na podium według kolejności stanęli: Kamil Nowak, Jakub Nowak oraz Patryk Pałka, natomiast wśród lektorów zwyciężył Kacper Jach przed Marcinem Herianem i Wiktorem Barankiem.

Obok rywalizacji młodzieżowej, jak zwykle przy stołach stanęli także księża. Najlepiej z duchownych poradził sobie ks. Paweł Kurczab, którzy okazał się lepszy od ks. Pawła Pasia i ks. Szymona Wojciechowskiego.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. W ceremonii dekoracji najlepszych zawodników udział wzięli m.in. biskup Grzegorz Kaszak, dziekan Henryk Chmieła, poseł Jacek Osuch i burmistrz Roman Piaśnik. Wszyscy zaprosili również młodych tenisistów na kolejne, już XXI zmagania LSO w Olkuszu, które o podobnej porze, tradycyjnie odbędą się w Olkuszu.

Fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sojusz towarzyszu?
Sojusz towarzyszu?
7 lat temu

Na podium jest strasznie czarno czerwono. Bleee