blacha

Nie zdążył wyłudzić pożyczki

22 lutego. Około godziny 14:20 policjanci referatu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą olkuskiej komendy zatrzymali 57 – letniego olkuszanina, który w jednej z placówek parabankowych usiłował wyłudzić pożyczkę. Mężczyznę ujęto w momencie podpisywania dokumentów kredytowych w siedzibie firmy mieszczącej się na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Zatrzymany posługiwał się sfałszowanymi zaświadczeniami potwierdzającymi jego zatrudnienie. Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania wyłudzenia pożyczki gotówkowej w kwocie około 6200 zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również inny olkuszanin, który przygotował fałszywe zaświadczenia.

„Lewi” pracownicy energetyki

23 lutego. W godzinach porannych na ul. Skalskiej w Olkuszu dwóch mężczyzn podających się za pracowników przedsiębiorstwa energetycznego, wykorzystując naiwność starszych kobiet, ukradło blisko 3000 zł. Ofiarami złodziei padły kobiety w wieku 79 i 80 lat. Sprawcy rabunku zaobserwowali, gdzie kobiety trzymają pieniądze. Kiedy jedna z nich poszła po portfel, druga była informowana, że dopłata niewielkiej sumy do odczytu licznika energii elektrycznej nie będzie potrzebna w tym momencie. Później sprawcy w celu odwrócenia uwagi kobiet prosili o włączenie na chwilę np. czajnika elektrycznego. W tym czasie jeden ze sprawców plądrował pomieszczenie, w którym schowane były pieniądze. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Miał przy sobie marihuanę

24 lutego. Przed godz. 16:30 na ul. Zawierciańskiej policjanci z Klucz zatrzymali 21 – letniego mężczyznę, przy którym znaleźli narkotyki – prawdopodobnie marihuanę. Mieszkaniec gminy Klucze trafił do aresztu olkuskiej komendy. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Potrącenie pieszego w Gołaczewach

25 lutego. Około godz 21, na drodze wojewódzkiej nr 783 w Gołaczewach, kierująca samochodem marki mitsubishi olkuszanka, potrąciła pieszego. 32 – letni mieszkaniec Gołaczew z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do olkuskiego szpitala. Pieszemu pobrano krew w celu stwierdzenia jego stanu trzeźwości. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Amfetamina w samochodzie

27 lutego. W godzinach nocnych na ul. Wyzwolenia w Bolesławiu, bukowieńscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej opla. W samochodzie kierowanym przez 24 – letniego mieszkańca gminy Bolesław, policjanci znaleźli woreczek z amfetaminą. Kierowca trafił do aresztu. Za posiadanie środków odurzających mężczyzna odpowie przed sądem.

Nastolatkowie ukradli fiata

28 lutego. Około godz. 13:10 na ul. Miłej w Olkuszu, funkcjonariusze zauważyli białego fiata cc, „ślizgającego” się po lodzie. Patrol próbował zatrzymać samochód do kontroli, jednak na widok radiowozu kierujący fiatem rozpoczął ucieczkę w kierunku ul. Jasnej. W miejscu, gdzie skończył się asfalt, z pojazdu wybiegła trójka młodych ludzi. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 16-letnią dziewczynę. Chwilę później przy kompleksie leśnym drugi patrol ujął 15 i 16-latka. Jak udało się ustalić, chłopcy ukradli samochód kilkanaście minut wcześniej. Do środka weszli przy pomocy dopasowanego kluczyka. Skradzionym autem pojechali po koleżankę. Właścicielka pojazdu o kradzieży swojego samochodu dowiedziała się od policjantów. Niebawem nieletni złodzieje trafią przed olkuski sąd.

Nietrzeźwi rodzice

28 lutego. Około godz. 1:20 dyżurny olkuskiej komendy został powiadomiony o nietrzeźwym małżeństwie, najprawdopodobniej sprawującym opiekę nad swoimi dziećmi. Po przybyciu na miejsce wezwania, policjanci potwierdzili prawdziwość zgłoszenia. Dziećmi w wieku 6 i 7 lat oraz sześciomiesięcznym niemowlęciem opiekowali się pijani rodzice. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem – w organizmie kobiety znajdowało się 2,1 promila alkoholu. U ojca stwierdzono 2,3 promila. Do czasu wytrzeźwienia rodziców, dziećmi zaopiekowała się babcia. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments