kronika policyjna

Okradli piwnicę

25 stycznia br., z jednej z piwnic bloku znajdującego się przy ul. Konopnickiej w Olkuszu, skradziono m. in. telefon komórkowy. Pokrzywdzona oszacowała wartość skradzionych przedmiotów na około 300 złotych. Nad sprawą pracują olkuscy funkcjonariusze.

Nietrzeźwy kierujący

25 stycznia br. około godziny 19:00 w Imbramowicach (gmina Trzyciąż) policjanci z olkuskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego oplem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mieszkańca Imbramowic okazało się, że w jego organizmie znajduje się około 1,4 promila alkoholu. To jednak nie koniec kłopotów mężczyzny, ponieważ kierował samochodem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi. Teraz może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Kradzież kół

26 stycznia br. z zaparkowanego przy ul. Orzeszkowej w Olkuszu renaulta skradziono dwa koła. Olkuszanka oszacowała ich wartość na około 500 złotych. Sprawcy kradzieży cudzego mienia grozi kara 5 lat więzienia.

Włamanie na ul. Orzeszkowej

26 stycznia br. około godziny 18:50 włamano się do jednego z mieszkań na ul. Orzeszkowej w Olkuszu. Sprawca wyłamał zamki w drzwiach, a później ukradł m. in. dwa laptopy, biżuterię oraz pieniądze. Właściciel mieszkania oszacował straty na około 20.000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Włamanie do piwnicy

27 stycznia br. około godziny 20:00 włamano się do piwnicy w jednym z bloków przy ul. Łokietka w Wolbromiu. Sprawca wyłamał kłódkę, a później ukradł elektronarzędzia o wartości 250 złotych. Sprawą zajęli się wolbromscy policjanci.

    
Włamanie w Wolbromiu

27 stycznia br. włamano się do piwnicy bloku znajdującego się przy ul. Krakowskiej w Wolbromiu. Sprawca wyłamał zamek, odciął kłódkę, a następnie ukradł ze środka gogle oraz ochraniacze. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego mienia na około 500 złotych.

 
Zatrzymano podejrzanych o kradzież gazet i pieczywa

Policjanci z Bukowna zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli znajdujące się przed jednym ze sklepów w Bukownie pojemniki z pieczywem, nabiałem oraz gazetami.

Do kradzieży doszło 29 stycznia br. około godziny 6:00 w Bukownie. Trzech młodych mężczyzn ukradło stojące przed sklepem pojemniki z pieczywem, nabiałem i gazetami. Miejscowi policjanci bardzo szybko ustalili osoby podejrzewane o kradzież i w jednym z mieszkań pobliskiego bloku zatrzymali je. Nie mylili się – w trakcie przeszukania mieszkania odzyskano skradzione mienie. Właściciel sklepu oszacował wartość skradzionych rzeczy na około 1.080 złotych. Trzem mieszkańcom Bukowna w wieku 19-20 lat przedstawiono zarzut kradzieży. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany z marihuaną

Ponad 30g narkotyku, prawdopodobnie marihuany, posiadał olkuszanin, którego zatrzymali . 30 stycznia policjanci olkuskiej patrolówki. Mężczyzna może spędzić za kratami 3 lata.

Około godziny 1:20 funkcjonariusze olkuskiej komendy kontrolowali na os. Słowiki osobowe mitsubishi. Zachowanie znajdującego się w samochodzie  mężczyzny było na tyle podejrzane, że policjanci patrolujący ulice Olkusza przeszukali samochód. W jednym ze schowków znaleźli 30 gramów narkotyków, prawdopodobnie suszu marihuany. Później przeszukali odzież mężczyzny – w  kieszeni kurtki znaleźli kolejne narkotyki – 2,4g prawdopodobnie marihuany. Mieszkaniec Olkusza trafił do aresztu olkuskiej komendy. Wkrótce przedstawiony zostanie mu zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze