aa

Już 19 lat w Wolbromiu działa grupa Anonimowych Alkoholików „Pokora”, która wspiera w trzeźwieniu osoby uzależnione. 30 stycznia w budynku MOPS w Wolbromiu, który udostępnia grupie pomieszczenie na mitingi, odbyło się uroczyste spotkanie rocznicowe. Trzeźwi alkoholicy, ich rodziny, przyjaciele i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m. in. pełnomocnicy gmin Trzyciąż i Wolbrom do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych wspólnie dziękowali za dobre relacje, wzajemną pomoc i współpracę w drodze do trzeźwości i wytrwaniu na niej.

Spotkanie rozpoczęła msza św., którą odprawił ks. Tobiasz Mazur, a po jej zakończeniu życzenia dalszej wytrwałości w trzeźwym życiu składał przybyłym proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Św. ks. dziekan Tadeusz Maj.

Zgodnie z poglądem przyjętym również  przez AA, alkoholizm to postępująca choroba, z której nigdy nie można się wyleczyć, ale którą można powstrzymać. Grupy wsparcia AA uznają, że alkoholicy to ludzie chorzy, którzy mogą wrócić do zdrowia fizycznego i psychicznego, o ile zastosują się do prostego programu, skutecznie wypróbowanego już przez ponad milion mężczyzn i kobiet. Ważne jest, aby przyjąć swoje nałogowe picie jako fakt uzależnienia i skorzystać z możliwej do uzyskania pomocy. Doświadczenie grup wsparcia dowodzi, że program AA daje dobre wyniki u tych wszystkich alkoholików, którzy autentycznie chcą przestać pić. Nie skutkuje zazwyczaj wobec tych, którzy nie są całkowicie gotowi skończyć z piciem. Dlatego uczestnictwo w mitingach AA powinno być dobrowolne, a terapia w grupie wsparcia podjęta z przekonaniem i dobrą wolą.

– Jeśli masz problem z alkoholem, grupa anonimowych alkoholików „Pokora” zaprasza cię w każdą sobotę godz. 16.00 do MOPS w Wolbromiu, przy ul. Skalskiej 20 – zachęcają trzeźwi alkoholicy, przypominając, że również członkowie rodzin borykających się z problemem alkoholizmu swoich bliskich mogą spotkać się i wiele dowiedzieć na spotkaniach organizowanych specjalnie dla nich w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Mogą także pisać i dzwonić: pokorawolbrom@wp.pl, tel. 507874501.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o