kronika policyjna

Kradzież tablic rejestracyjnych w Olkuszu
W Olkuszu na ulicy Marii Konopnickiej z pojazdu marki kia ceed skradziono tablice rejestracyjne. Do kradzieży doszło 30 grudnia 2015r. Sprawa zajmują się policjanci z Olkusza.

Kradzież tablic rejestracyjnych w Bolesławiu
Policjanci z komisariatu ustalają sprawcę kradzieży tablic rejestracyjnych, która miała miejsce w Bolesławiu na ulicy Wyzwolenia. Tablice skradzione zostały z samochodu marki honda CRV.

Krzywopłoty. Nietrzeźwa matka sprawowała opiekę nad 3 letnim synem
W noc sylwestrową dyżurny policji otrzymał informację o awanturze domowej. Zgłaszający powiadomił również o tym, że jego pijana żona opiekuje się ich trzyletnim synem. Funkcjonariusze z komisariatu z Klucz, którzy przyjechali na miejsce interwencji, w mieszkaniu zastali 27-letnią matkę oraz jej rodziców. Policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Trzylatkiem zajęła się babcia, która zabrała wnuka do swojego domu i zadeklarowała, że zaopiekuje się nim aż do wytrzeźwienia swojej synowej. Obecnie policjanci sprawdzają, czy swoim zachowaniem 27 – latka nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. O sytuacji w rodzinie powiadomiony zostanie sąd rodzinny.

Olkusz. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę z amfetaminą
W noc sylwestrową policjanci „patrolówki” otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej na jednym z olkuskich osiedli. Gdy przyjechali na miejsce, drzwi do mieszkania były otwarte a w środku znajdował się mężczyzna, z którym początkowo nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Jego wygląd i zachowanie wyraźnie wskazywało, że jest pod działaniem środka odurzającego. W czasie kontroli osobistej mundurowi znaleźli woreczek foliowy z zapięciem strunowym, w którym znajdował się biały proszek. Badanie wykazało, że to amfetamina – 15,30 grama. 35 – letni mieszkaniec Olkusza usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych za co grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Włamanie do piwnicy w Kluczach
Policjanci z komisariatu w Kluczach prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło w okresie od 30 grudnia 2015 do 3 stycznia 2016 roku na ulicy XXX-lecia PRL. Sprawca włamał się do piwnicy i skradł rower wraz z wyposażeniem oraz fotelikiem rowerowym służącym do przewozu dzieci. Właściciel oszacował straty na kwotę 2500 złotych. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
8 lat temu

Chwila… moment… pijana matka + jej rodzice (trzeźwi jak można wywnioskować w powyższego tekstu) + 3 letnie dziecko… czyli miał się kto zaopiekować dzieckiem, a może nawet się nim opiekował. Czyżby milicjanci wykazali się nadgorliwością i zupełną nieznajomością przepisów zrzucając cały problem na sąd?