lenka rogalska111

Uzbierać milion dwieście tysięcy złotych w miesiąc. To możliwe? Jak najbardziej! Mając wsparcie tysięcy osób mała Lenka Rogalska dzielnie walczy z potworem jaki zaatakował jej oczko. Dziewczynka i jej rodzice toczą batalię nie tylko z siatkówczakiem, ale przede wszystkim z czasem. Do poniedziałku 11 kwietnia muszą zebrać kwotę wystarczającą im na wyjazd do Stanów Zjednoczonych na leczenie do doktora Davida Abramsona.

„Czarodziej” – tak o amerykańskim lekarzu mówią Państwo Rogalscy. Ten przydomek nie jest jednak przypadkowy, bowiem dr Abramson uratował niejedno dziecięce oko. Jego skuteczność jest niezwykła. Sięga 95%, a dzieci z „wyrokiem” dorastają zdrowe i najważniejsze – dorastają widząc.

To, co w ostatnich tygodniach przeżywa rodzina Rogalskich, trudno opisać. Z jednej strony bezsilność i złość, ale z drugiej poczucie szansy i ogromnego wsparcia właściwie z każdej strony. Efekt? To co przed kilkoma dniami zakrawało jeszcze na cud, teraz jest na wyciągnięcie ręki. Kwota znajdująca się na fundacyjnym koncie Lenki rośnie z każdą minutą, a w akcję pomocy włączają się nie tylko przyjaciele rodziny, ale także gwiazdy ze świata muzyki, filmu i sportu. O dziewczynce i jej najbliższych powstał także reportaż wyemitowany w TVP 3 Katowice.

Lena Rogalska jest podopieczną fundacji „SiePomaga”, która uratowała już niejedno życie. Ale nawet tam, gdzie pomaga się na ogromną skalę są zafascynowani przebiegiem akcji prowadzonej na rzecz dziewczynki z Klucz. Na czwartek 7 kwietnia, z potrzebnych 1.200.000 zł udało się zebrać blisko 70% niezbędnych na leczenie środków. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze blisko 400 tysięcy zł. Biorąc jednak pod uwagę zaangażowanie wielu osób, do 11 kwietnia powinno się udać zebrać potrzebne pieniądze. O przepraszam… musi się udać! I uda się na pewno. Wierzą w to wszyscy ci, którzy już teraz dołożyli się do wyjazdu małej bohaterki za Ocean.

Siła mediów i portali społecznościowych jest wielka. Najbardziej popularnym sposobem pomagania dziewczynce w ostatnich dniach zaraz po wpłatach bezpośrednio na konto jest „Lenka Challenge”, czyli pomoc w akcji poprzez wysyłanie wiadomości sms i nominowanie kolejnych osób do wpisania w swój telefon specjalnego kodu S3856 i wysłania go na numer 72365 za 2,49 zł. Z tej formy pomocy skorzystały już setki osób.

Wiarę rodziców dziewczynki w to, że się uda wygrać z siatkówczakiem, potęguje historia małego Piotrusia, któremu w wyjeździe do Stanów pomogli piłkarze Realu Madryt, dokładając do leczenia chłopca z Gryfina brakującą sumę pieniędzy. – Z rodziną Piotrusia poznaliśmy się w Centrum Zdrowia Dziecka. W dniu, w którym dowiedziałem się, że mają wszystko, odebrali wizy i lecą, uśmiechałem się bardzo długo. To motywuje i daje pewność, że można, że się da – mówi Sebastian Rogalski, tata Lenki. – Wierzę, że nasza praca, działania naszych przyjaciół i wszystkich innych osób nie pójdą na marne, bo naprawdę robimy co możemy, aby pomóc naszej córeczce. Wierzę z całych sił, że polecimy, nie może być inaczej! – przekonuje Justyna Rogalska, mama dziewczynki.

Lenka! Wierzymy i my!

Niezbędne linki z historią dziewczynki oraz propozycjami pomocy:
Fundacja „SiePomaga”: www.siepomaga.pl/lenarogalska
Strona www: http://www.pomagamlence.pl/
Facebook: www.facebook.com/PomagamLence/?fref=ts
Lenka Challenge: treść S3856 na nr 72365

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
dorotazosiaŁośMałgorzataolaPisali przecież Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
P...
P...

Juz dawno powinno tu pisac o Lence, a nie na sam koniec akcji..

Edi
Edi

Gdzie są nasi lokalni parlamentarzyści!? W kampanii wyborczej oklejone wszystkie słupy, autobusy, tablice, rozdawanie ulotek. Wystarczy wyjść na mównicę sejmową i ogłosić zbiórkę wśród posłów. Na biznesmena z Torunia lekką ręką wydaje się 20 mln, a na naprawdę potrzebujących pieniędzy nie ma…nie ma nawet chęci pomocy.

Pisali przecież
Pisali przecież
ola
ola

Gdy każdy poseł dał choć 100 zł to by było już coś ale jakoś nie słyszałam i nie czytałam że nasi posłowie coś dali na ten cel a gra jest wysoka zdrowie LENKI.

Małgorzata
Małgorzata

Wczas się obudziliście z tym artykułem… Przykre…

Łoś
Łoś

Witam tutaj także można wesprzeć maluszka….http://dobryklik.pl/

dorotazosia
dorotazosia

dlaczego tak pozno.mase ludzi nie wiedzialo i nie bylo przygotowanych na ta imprezzę ktora odbyła sie w niedziele przez wolontariuszy ze zbiorka na dziewczynke mysle ze ci promineci ktorzy byli na urodzinach w kosciele pana cos daliu albo udali ze nie widza i nie slysza dnia 8 maja a biedni ludzie przechodzili bez reakcji l