karate22-tv-320w

karate22Już po raz drugi Jurajski Klub Sportowy zaprosił swoich młodych zawodników na Olkuską Olimpiadę Oyama Karate. Startowało blisko 60 karateków, którzy rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy mieli po sześć, a najstarsi po 17 lat. – Jestem dumny z moich podopiecznych. Wszyscy ciężko pracujemy, a takie turnieje pozwalają nagradzać tych najlepszych, którzy przez długie miesiące trenują i mają nadzieje na podium – mówi prezes klubu i jednocześnie organizator imprezy, Kazimierz Skalniak.

Jurajski Klub Sportowy stale się rozwija. Jedną z jego inicjatyw jest właśnie Olkuska Olimpiada dla dzieci i młodzieży. – Czuję się zobowiązany do organizacji tego przedsięwzięcia przez wzgląd na wielu ludzi, bez których nie moglibyśmy funkcjonować. Dziękuję sponsorom, rodzicom, samym zawodnikom i wszystkim pozostałym, którzy z nami sympatyzują – dodaje sensej. Na początku Olimpiady, jak w każdym tego typu tukarate23rnieju, doszło do eliminacji. W finałach wystąpili najlepsi. Uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach. Był m.in. bieg po „kopercie”, „wahadło”, skłon, szpagat, techniki ręczne i nożne oraz kombinacje. Średniozaawansowani wykonywali „kata” – czyli walkę z wyimaginowanym przeciwnikiem. Właśnie ta konkurencja najbardziej przypadła do gustu publiczności. – Kata jest techniką karate, w której rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy. Tutaj przeciwnika trzeba sobie tylko wyobrazić, więc nie ma mowy choćby o zadrapaniach – zapewnia Ewelina Madejska, sędzia główny turnieju. – Lubię przychodzić na zajęcia, mamy tutaj świetnego trenera i wielu przyjaciół. Nie zamierzam przestać ćwiczyć – przyznaje Alicja Milej, która wygrała kategorię juniorek do lat 13. Do Olimpiady zgłosić mógł się właściwie każdy z młodych adeptów tej japońskiej sztuki walki. Dlatego też na parkiecie zaprezentowali się zarówno początkujący, którzy mają za sobą raptem kilka jednostek treningowych, a także karatecy już doświadczeni, medaliści dużych imprez. – Potrzeba czasu i cierpliwości. Przede wszystkim trzeba pracować nad swoją osobowością, bez tego w naszej dyscyplinie ani rusz – przekonuje Kazimierz Skalniak.

To właśnie Ci najzdolniejsi po kilkugodzinnej rywalizacji odebrali zasłużone wyróżnienia. W każdej kategorii na podium stanęło po czterech zawodników (podwójne 3 miejsce). Organizatorzy i sędziowie wybrali też najlepszych zawodników Olimpiady. Wśród dziewcząt dodatkowo nagrodzono sempai Kingę Skalniak – „Junior Starszy”, natomiast u chłopców tytuł MVP odebrał zwycięzca kategorii „Dzieci do lat 9” – sempai Grzegorz Furgaliński. Przy okazji turnieju, prezes zaprosił na Mistrzostwa Polski Oyama, które 31 marca 2012r. odbędą się w hali olkuskiego MOSiR-u. – Będzie na co i na kogo popatrzyć. Dotrze do nas około 300 zawodników. Nie zabraknie gości specjalnych. To będzie nasze święto. Chcemy się nim podzielić – kończy Kazimierz Skalniak.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:26502}{joomplu:26475}{joomplu:26454}{joomplu:26439}

WYNIKI II Olkuskiej Olimpiady Oyama Karate Dzieci i Młodzieży:

Kategoria I – Dzieci do lat 7

I miejsce – Lena Pater
II miejsce – Igor Soborski
III miejsce – Barbara Goraj
III miejsce – Maciej Hamerlik

Kategoria II – Dzieci do lat 8 – chłopcy

I miejsce – Gabriel Wolnicki
II miejsce – Kornel Kozera
III miejsce – Hubert Mazur
III miejsce – Jakub Peciak

Kategoria III – Dzieci do lat 9 – chłopcy

I miejsce – Grzegorz Furgaliński
II miejsce – Krzysztof Świątek
III miejsce – Semir Lazreg
III miejsce – Szymon Sumera


Kategoria IV – Dzieci do lat 10 – dziewczęta

I miejsce – Karolina Szwagierczak
II miejsce – Amelia Madejska
III miejsce – Katarzyna Śliwoń
III miejsce – Kinga Kowal

Kategoria V – Dzieci do lat 10 – chłopcy

I miejsce – Miłosz Milej
II miejsce – Jakub Soborski
III miejsce – Piotr Stach
III miejsce – Mikołaj Renkiewicz

Kategoria VI – Junior Młodszy

I miejsce – Maciej Świerczek
II miejsce – Magda Pałka
III miejsce – Łukasz Cebo
III miejsce – Kamil Maj

Kategoria VII – Juniorki do lat 13

I miejsce – Alicja Milej
II miejsce – Weronika Furman
III miejsce -Agata Juszczak
III miejsce – Julia Kudela

Kategoria VIII – Juniorzy do lat 13

I miejsce – Norbert Szwagierczak
II miejsce – Hubert Kubik
III miejsce – Marcin Izdebski
III miejsce – Kamil Kalembka

Kategoria IX – Juniorzy Starsi

I miejsce – Kinga Skalniak
II miejsce – Dominik Nowakowski
III miejsce – Patryk Papież
III miejsce – Daniel Moń

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze