Olkusz

20 stycznia w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Iwony Skupińskiej “Krople koloru zimą”.

Trudno o trafniejszy tytuł, bo na zewnątrz zima jak z bajki, a „Cegielnia” dawno nie rozbłysła taką feerią barw.

Gości, którzy przyszli nacieszyć się tą kolorową różnorodnością, powitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Michał Mączka.

Iwona Skupińska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. T. Kantora w Dąbrowie Górniczej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (specjalność: grafika) oraz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (studia podyplomowe na kierunku: scenografia teatralna). Jej miłością jest sztuka, jej praca zawsze związana była ze sztuką. Teraz pracuje jako kierownik do spraw Edukacji Regionalnej i Pracy Twórczej w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.

Jest artystką wszechstronną. Maluje, projektuje i wykonuje biżuterię, witraże, kompozycje z papieru czerpanego, projektuje i szyje stroje oraz nakrycia głowy, fotografuje. Lubi eksperymentować, co widać w jej dziełach. Jest przy tym kobietą tryskającą pozytywną, radosną energią, z tych, co to potrafią wzbudzić entuzjazm nawet w kamieniu.

Krople koloru wchłaniali wszyscy obecni na wernisażu. Kolorową różnorodność w postaci obrazów, grafiki, batiku, rzeźby ceramicznej, strojów i biżuterii uświetnił występ młodych muzyków ze Szkoły Suzuki pod opieką Elżbiety Pałki.

Wystawę można oglądać przez najbliższy miesiąc, do czego serdecznie zachęcamy.

MOK Olkuszsztuka0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze