Mini morris – rocznik 1966, BMW 2000 C z tego samego roku, ford Mustang, Moskwicz 408, syrena 105, alfa romeo Spider – to tylko niektóre marki spośród blisko 30. starych samochodów, które w najbliższą sobotę – 10 września popołudniową porą zawitają na wzgórzu Dąbrówka w Chechle przy Pustyni Błędowskiej. Z Oświęcimia, Kęt, Krakowa, Ustronia, Zawiercia, Andrychowa, Łodzi, Bielska, Zakliczyna przybędą uczestnicy I Eskapady Jurajskiej miłośników turystyki uprawianej w starym, motoryzacyjnym stylu, którą organizuje Europejska Asocjacja Automobilerów z Krakowa.

Przy pustyni zabytkowym samochodom będzie można przyjrzeć się z bliska w godz. 14.30 – 16.30. W tym czasie uczestnicy eskapady po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej będą podziwiali i poznawali Pustynię Błędowską i rywalizowali w „pustynnych” konkurencjach przygotowanych dla nich przez partnera EAA tej samochodowej wędrówki – Stowarzyszenie Polska Sahara.

Wcześniej zmotoryzowani zawitają (w godz. 9.30 – 12.00) do Zawiercia, gdzie przygotowano dla nich atrakcję w postaci zwiedzania tamtejszej huty szkła. Po drodze na Pustynię Błędowską, w Ogrodzieńcu, obejrzą ruiny średniowiecznego zamku i atrakcje parku miniatur. Zainteresowanych Pustynią Błędowską, pasjonatów motoryzacji i aktywnego wypoczynku organizatorzy zapraszają do przyłączenia się do tej pionierskiej eskapady.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze