rock na rynku 2014

W niedzielne popołudnie 22 czerwca na plenerowej scenie w samym środku olkuskiej starówki dla fanów rocka wystąpiły dwa zespoły: Wisielec i Crashed Riff. Oba powstały w naszym mieście w ubiegłym roku i dały się już poznać na Rockowisku 2014.

Pierwszy wystąpił Wisielec. Zespół ten tworzą obecnie: Michał Kajda (śpiew), Jakub Czech (gitara), Piotr Garczyk (gitara basowa) i Kazimierz Bagrowski (perkusja). Grają horror punk, czyli inspirowany horrorami punk z elementami rocka gotyckiego. Są zafascynowani muzyką Misfits, ale najchętniej wykonują własne kompozycje. W niedzielę na scenie w Rynku zaprezentowali znany ich fanom repertuar oraz dwie najnowsze piosenki: „Half of cigarette” oraz „29th of may”. Wkrótce planują wzbogacić swą stylistykę o elementy folkowe, a dokładniej celtyckie. Nowa stylistyka wymaga uzupełnienia instrumentarium kapeli, co wziął na siebie wokalista Michał Kajda. Czekamy na pierwszy koncert odmienionego Wisielca z dodatkowym, akordeonowym brzmieniem. Więcej informacji o zespole znaleźć można na profilu www.facebook.com/wisielec/.

rock na rynku 2014 2Również kolejny występujący tego popołudnia zespół, czyli Crashed Riff, przygotował na koncert w Rynku kilka znanych już i dwa nowe utwory. Igor Smentek (perkusja), Adam Minor (wokal), Damian Kozłowski (gitara solowa), Krzysztof Gómułka (gitara rytmiczna) i Sergiusz Januszek (gitara basowa) oprócz granych od kilku miesięcy kawałków wykonali własną kompozycję pt. „Ślepota” oraz „Havana Affair” The Ramones, w wersji znanej z repertuaru Red Hot Chili Peppers. Warto przypomnieć, że muzycy Crashed Riff początkowo wzorowali się na dokonaniach Dżemu, obecnie grają hard rock i rock alternatywny. Zapytani o najbliższe plany zdradzili, że w ostatni weekend czerwca będzie można ich usłyszeć w Baszcie na koncercie z okazji rozpoczęcia wakacji. Zapraszają też na swój profil www.facebook.com/CrashedRiff/.

Koncert zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

MOK Olkusz

rock na rynku 2014 1

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
olekTen_jaa gdzie młodzież ?..Młody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olek
olek

Przecież to co oni grają to nie da się słuchać. Szarpidruty.

Ten_ja
Ten_ja

Masz na myśli tło muzyczne ? Jeśli tak to zgadzam się, gdyby mieli szanse zagrać z kimś bardziej znanym mogli by pokazać się szerszej publiczności ze względu na liczniejszą publikę .

a gdzie młodzież ?..
a gdzie młodzież ?..

nawet wisielec nie pomógł przyciągnąć mlodych na olkuski rynek.

Młody
Młody

Tło na krórym muszą występować wszyscy rynkowi artyści jest nie do przyjęcia. Występujący na scenie zlewają się z tłem tak że stają sie anonimowi i tracą osobowośc – czy nikt z decydentów tego nie zauważa ?