dni olkusza zapowiedz

Dni Olkusza zaplanowane na ostatni weekend maja, kiedy to w samym sercu naszego miasta wystąpią Wilki i Golec uOrkiestra, to niejedyne propozycje imprez plenerowych, jakie przewidziano na płycie rynku. Już podczas nadchodzącej majówki będzie można odwiedzić starówkę, na której nie zabraknie akcentów muzycznych i patriotycznych.

Przez cztery kolejne miesiące, od maja do sierpnia, na rynku będzie się sporo działo. Już w najbliższą sobotę, 2. maja, na scenie zaprezentują się muzycy zespołów rockowych z Polski i Niemiec, którzy dzień wcześniej w sali widowiskowej MOK-u między sobą rozstrzygną kwestię triumfatora Rockowiska 2015. Dzień później niech wszyscy mieszkańcy czują się zaproszeni na „Majówkę Patriotyczną”. Przed południem zaplanowano Mszę św. w bazylice św. Andrzeja Apostoła, wystąpienie starosty oraz występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej. Na godz. 15:30 przewidziano drugą część wspólnego świętowania, a w jej skład wejdą: koncert solistów pracujących w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk, występ Chóru Uniwersytetu III Wieku oraz wspólne śpiewanie z mieszkańcami pieśni patriotycznych. Na zakończenie zaplanowano koncert finałowy w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej oraz pokaz zespołu mażoretek „Fantazja”, działającego przy MGOK w Ogrodzieńcu.

Majową zabawę na starówce zwieńczą sobotnio-niedzielne Dni Olkusza (30-31 maja). Na czerwiec również zaplanowano trzy imprezy plenerowe. Pierwsza z nich odbędzie się w niedzielę, 21. czerwca, a na scenie pojawią się członkowie olkuskiej formacji „LESERS Band”. Sześć dni później, Olkusz się zakręci, a to przez Święto Cykliczne, którego pomysłodawcami są „Rowerowy Olkusz”, Stowarzyszenie „Po prostu działaj” oraz MOK. Ostatnim przedwakacyjnym punktem zabawy pod chmurką będzie koncert orkiestry reprezentacyjnej ZGH „Bolesław”.

W lipcu i sierpniu – po dwa razy w miesiącu, na olkuszan będzie czekało kino plenerowe i akcja „Kino czuję. Czuję kino”. 12 i 26 lipca oraz 9 i 23 sierpnia, dzięki Fundacji „Czuję Kino” i MOK, mieszkańcy będą mieli możliwość spędzenia niedzielnych wieczorów przed ekranem, rozstawionym w samym centrum miasta. Wakacyjną zabawę uzupełni koncert Sebastiana Łanika, kojarzonego przez olkuszan z „Żywiołów”. Będzie także okazja zobaczenia i posłuchania Olkuskiej Orkiestry Dętej oraz wzięcia udziału w gali kapel specjalizujących się w muzyce disco polo. Ta ostatnia propozycja, oficjalnie zamknie tegoroczne plenerowe atrakcje w centrum miasta.

 

MAJ
02.05. – Polsko-niemiecki koncert zespołów rockowych (MOK)
03.05. – Majówka Patriotyczna (Starostwo Powiatowe, MOK)
30-31.05. – DNI OLKUSZA 2015

CZERWIEC
21.06. – Koncert zespołu „LESERS Band” (MOK)
27.06. – Święto Cykliczne – „Olkusz się kręci” („Rowerowy Olkusz” Stowarzyszenie „Po prostu działaj”, MOK )
28.06. – Koncert orkiestry ZGH „Bolesław” w Bukownie

LIPIEC
12.07. i 26.07. – Kino czuję. Czuję kino – seanse kina plenerowego (Fundacja Czuję Kino, MOK)
19.07. – Koncert Sebastiana Łanika z zespołem „Peyotl Burger”

SIERPIEŃ
09.08. i 23.08. – Kino czuję. Czuję kino – seanse kina plenerowego (Fundacja Czuję Kino, MOK)
16.08. – Koncert Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej
30.08. – Gala Olkuskich Zespołów Disco Polo

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Głupi Kaowiec
Głupi Kaowiec
8 lat temu

Jaki Polok takie Disco !!! 8)

.
.
8 lat temu

jaki burmistrz taka kultura

Jacek Placek
Jacek Placek
8 lat temu

Kino spoko, disco polo obciach na miarę DK Wolbrom

Agnieszka
Agnieszka
8 lat temu

Disko polo 😥 jak dla mnie to obciach…

felik100
felik100
8 lat temu

Jestem ciekawy jak będzie wyglądało to kino na rynku 😆 🙂