Na ruchliwym odcinku ulicy Słowackiego w Olkuszu, łączącym drogę krajową z osiedlem Skalskie i centrum miasta, panują miejscami egipskie ciemności. I nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, bo awarie oświetlenia zdarzają się wszędzie, tylko że ta awaria trwa już od marca i nic nie wskazuje na to, by sytuacja szybko zmieniła się na lepsze. Mieszkańcy narzekają, bo dni stają się coraz krótsze i po ciemku ulica jest po prostu niebezpieczna.

– To bardzo ruchliwy odcinek. Jeździ tędy dużo aut i chodzi sporo ludzi, również dzieci wracają tą drogą ze szkoły do domu – mówi Wojciech Miszczyk, mieszkaniec osiedla Skalskie. Mężczyzna interweniował w tej sprawie w olkuskim magistracie wiele razy. – Chodzę tam od marca. To nie jest kilka zgłoszeń, tylko kilkanaście. Mamy październik i nic się nie zmieniło. To po prostu lekceważenie mieszkańców – denerwuje się olkuszanin. Magistrat tłumaczy się, że każdy sygnał od mieszkańców jest przekazywany do Enionu. – Każda interwencja i nasza reakcja na nią jest odnotowana i można to sprawdzić – twierdzi Jarosław Medyński, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu i dodaje, że urząd nie ma wpływu na to, jak szybko energetyka podejmie się naprawy.
W przypadku Słowackiego sprawa nie jest prosta, bowiem awaria nie dotyczy opraw latarni. Problem tkwi w ziemi, najprawdopodobniej któraś z firm wykonujących roboty ziemne zerwała kabel. Na szczęście tego typu awaria nie wymaga przekopania całej ulicy w poszukiwaniu miejsca, które trzeba naprawić. Do jego lokalizacji wykorzystywany jest specjalny sprzęt. – Enion obiecał, że jak tylko sprzęt będzie wolny, zajmie się naprawą na tym odcinku. Mieszkańcy muszą wykazać jeszcze trochę cierpliwości – kończy Jarosław Medyński.

Piotr Żydek z biura informacji Enion w Będzinie zaprzecza jakoby awaria miała być nieusunięta od marca. – W czerwcu, podczas prac remontowych prowadzonych w Domu Kultury na ulicy Słowackiego w Olkuszu, koparka uszkodziła linię kablową zasilającą oświetlenie uliczne. Została ona naprawiona. Aktualnie Posterunek Energetyczny w Olkuszu przyjął zgłoszenie awarii oświetlenia ulicznego w tym samym miejscu – chodzi o 3 nieświecące latarnie. Prawdopodobnie jest to uszkodzenie tego samego typu. Musimy zlokalizować miejsce uszkodzenia linii kablowej. Na początku listopada awaria zostanie usunięta – podkreśla.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o